Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 16000

Meciul din data 20.05.2018 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 16000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Valentin Avram (București).

CFR 1907 Cluj: Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Mihai Cătălin BORDEIANU, Giedrius ARLAUSKIS, Emmanuel Juan CULIO, George Marius ȚUCUDEAN, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Andrei Iosif MUREŞAN, Cristian Marian MANEA, Ovidiu Ștefan HOBAN, Ciprian Ioan DEAC, Billel OMRANI si rezervele: Florin Cristi VASILE, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Laurențiu Daniel RUS, Sebastian MAILAT, Srdjan LUCHIN, Alexandru IONIŢĂ II, Valentin Ionuţ COSTACHE.

Viitorul Constanța: Valentin Alexandru COJOCARU, Bradley DE NOOIJER, Cristian George GANEA, Alexandru CICÂLDĂU, Virgil Eugen GHIȚĂ, Ianis HAGI, Robert George HODOROGEA, Sebastian MLADEN, Mihai VODUŢ, Ionuț Daniel VÂNĂ, Tudor Cristian BĂLUȚĂ si rezervele: Cristian GAVRA, Tiberiu Ionuț CĂPUȘĂ, Doru Adrian DUMITRESCU, Mailson Duarte Lopes, Alexandru MĂŢAN, Andrei Virgil CIOBANU, Alexandru BUZBUCHI.

In minutul 36, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Florin Cristi VASILE
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Florin Cristi VASILE (rezervă). In minutul 43 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Mihai VODUŢ si intra Alexandru MĂŢAN
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Robert George HODOROGEA
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 61, schimbare, iese fundaș central Virgil Eugen GHIȚĂ si intra Mailson Duarte Lopes
In minutul 63, schimbare, iese fundaș dreapta Robert George HODOROGEA si intra Cristian GAVRA
In minutul 82, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Sebastian MAILAT
In minutul 90, schimbare, iese extremă stânga Ciprian Ioan DEAC si intra Laurențiu Daniel RUS
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Giedrius ARLAUSKIS
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Laurențiu Daniel RUS
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Florin Cristi VASILE
36’
1 - 0 Florin Cristi VASILE 43’
46’ Mihai VODUŢ
Alexandru MĂŢAN
50’ Robert HODOROGEA
56’ Alexandru CICÂLDĂU
61’ Virgil GHIȚĂ
Mailson LIMA
63’ Robert HODOROGEA