Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 500

Meciul din data 02.04.2018 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Alexandru Cerei (Cluj).

ACS Poli Timișoara: Alexandru MUNTEANU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Cătălin George STRATON, Mihaiță Alexandru ROMAN, Răzvan Dincă RAȚ, Denis Grațian HARUŢ, Andrei Ștefan ENESCU, Gabriel CÂNU, Marius Marian CROITORU, Alexandru Teofil CIUCUR, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Alin Ioan ȘERONI, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Mădălin George SMARANDA, Alexandru Adrian POPOVICI, Maximiliano Fernando OLIVA, Octavian DRĂGHICI, Cosmin Marian BÂRNOI.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Roland NICZULY, István Sándor FÜLÖP, Sebastian GHINGA, Yasin HAMED, Jure OBŠIVAČ, FILIPE Vilaça OLIVEIRA, Daisuke Caumanday SATO, Marko SIMONOVSKI, Ibrahima TANDIA, Ionuț URSU, Albert DALMAU Martínez si rezervele: Constantin Cristian DIMA, FEJÉR Bela Csongor, Alex Rodriguez GORRIN, Attila László HADNAGY, Benjamin Thomas KUKU, Milovan PETROVIKJ, Nick ROSS.

GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alexandru Teofil CIUCUR (mijlocaș stânga). In minutul 23 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Daisuke Caumanday SATO
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta FILIPE Vilaça OLIVEIRA si intra Benjamin Thomas KUKU
In minutul 50, ACS Poli Timișoara - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul este 1 - 1. Autogol, inscris de Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sebastian GHINGA
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ionuț URSU
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sebastian GHINGA si intra Milovan PETROVIKJ
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Teofil CIUCUR si intra Maximiliano Fernando OLIVA
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Marius Marian CROITORU
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Benjamin Thomas KUKU (rezervă). In minutul 79 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 1 - 2.
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Alin Ioan ȘERONI
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alin Ioan ȘERONI (rezervă). In minutul 89 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș stânga Yasin HAMED si intra Constantin Cristian DIMA
In minutul 90+3, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Răzvan Dincă RAȚ. ACS Poli Timișoara va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

1 - 0 Alexandru CIUCUR 23’
43’ Daisuke SATO
46’ Filipe OLIVEIRA
Thomas KUKU
1 - 1 autogol Andrei ARTEAN 50’
54’ Sebastian GHINGA
60’ Ionuț URSU
61’ Sebastian GHINGA