Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Gero Szabo (Cluj)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 800

Meciul din data 09.04.2018 dintre echipele Gaz metan Mediaș si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Gero Szabo (Cluj).

Gaz metan Mediaș: Iulian Lucian CRISTEA, Ionuț NEAGU II, Sokratis FYTANIDIS, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, JOÃO DIOGO Gomes de Freitas, Alexandru Doru GREAB, Valentin Iulian CREȚU, Sorin Marian BUȘU, Mario Junior RONDÓN Fernández, Cristian Bogdan SÂRGHI, Andrei Costin TÂRCOVEANU si rezervele: Sergiu Cristian POPOVICI, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Laurențiu Ionuț MANOLE, Nasser CHAMED, Roberto ROMEO, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Diogo ROSADO.

ACS Poli Timișoara: Mihaiță Alexandru ROMAN, Cătălin George STRATON, Gabriel Cristian VAŞVARI, Maximiliano Fernando OLIVA, Alexandru MUNTEANU, Denis Grațian HARUŢ, Cristian Costel MELINTE, Gabriel CÂNU, Alexandru Teofil CIUCUR, Andrei Viorel ARTEAN, Marius Marian CROITORU si rezervele: Bogdan Adrian STRĂUȚ, Adrian ZALUSCHI, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Mădălin George SMARANDA, Alexandru Adrian POPOVICI, Andrei Ștefan ENESCU, Cosmin Marian BÂRNOI.

In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sokratis FYTANIDIS
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț NEAGU II si intra Diogo ROSADO
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga ELY Ernesto Lopes FERNANDES si intra Nasser CHAMED
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Cosmin Marian BÂRNOI
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cristian Bogdan SÂRGHI
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Costin TÂRCOVEANU si intra Laurențiu Ionuț MANOLE
In minutul 71, schimbare, iese fundaș stânga Maximiliano Fernando OLIVA si intra Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 75, schimbare, iese fundaș central Cristian Costel MELINTE si intra Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Laurențiu Ionuț MANOLE
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de JOÃO DIOGO Gomes de Freitas (mijlocaș dreapta). In minutul 83 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si ACS Poli Timișoara, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alexandru Teofil CIUCUR (atacant). In minutul 87 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si ACS Poli Timișoara, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.

Diogo ROSADO
54’
Nasser CHAMED
55’
57’ Marius CROITORU
Cosmin BÂRNOI
Cristian SÂRGHI 67’
Andrei Costin TÂRCOVEANU
Laurențiu Ionuț MANOLE
68’
71’ Maximiliano Fernando OLIVA
Alexandru ŢIGĂNAŞU
75’ Cristian MELINTE