Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Spectatori 1000

Meciul din data 15.04.2018 dintre echipele Concordia Chiajna si Juventus București se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești).

Concordia Chiajna: Stjepan BABIĆ, Alexandru Cristian ALBU, Tha'er Fayed BAWAB, Andrei PREPELIȚĂ, Andrei Alexandru PATACHE, Nicușor FOTA, Marian CRISTESCU, Alessandro CAPARCO, Claudiu Vasile BUMBA, Paul Ștefan BATIN, Andrei Ovidiu MARC si rezervele: Manassé Ruben ENZA-YAMISSI, Armantas VITKAUSKAS, Marius George PENA, NIVALDO Alves Freitas Santos, Octavian Ronaldo DEACONU, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Dan Mihai BUCȘĂ.

Juventus București: Vasile GHEORGHE, Virgil Andrei DRĂGHIA, Stephan Leonard DRĂGHICI, Róbert ELEK, Liviu Dorin BĂJENARU, Gökhan KARDES, Mihai Daniel LECA, Reda RABEI, Gabriel Bogdan SIMION, WALACE da Silva, Florin Bogdan ŞTEFAN si rezervele: Andrei Cosmin CIOLACU, Marian Constantin CONSTANTINESCU, George Petruț GAVRILAŞ, Viorel NICOARĂ, Ciprian Cătălin PETRE, Cristian CIOBANU, Cristian Marian BALGIU.

GOOOL! Gol marcat pentru Juventus București de Florin Bogdan ŞTEFAN (fundaș stânga). In minutul 27 al partidei dintre Concordia Chiajna si Juventus București, Juventus București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 46, schimbare, iese atacant Paul Ștefan BATIN si intra Marius George PENA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Claudiu Vasile BUMBA si intra NIVALDO Alves Freitas Santos
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marian CRISTESCU
In minutul 62, schimbare, iese extremă stânga Reda RABEI si intra Viorel NICOARĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Andrei PREPELIȚĂ (mijlocaș defensiv). In minutul 69 al partidei dintre Concordia Chiajna si Juventus București, Concordia Chiajna reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 70, schimbare, iese extremă dreapta Stephan Leonard DRĂGHICI si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Mihai Daniel LECA
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marius George PENA (rezervă). In minutul 76 al partidei dintre Concordia Chiajna si Juventus București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Vasile GHEORGHE si intra Cristian CIOBANU
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, WALACE da Silva
In minutul 85, schimbare, iese fundaș stânga Nicușor FOTA si intra Octavian Ronaldo DEACONU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Concordia Chiajna.

Marius PENA
46’
Claudiu BUMBA
NIVALDO
46’
Marian CRISTESCU 52’
62’ Reda RABEI
Viorel NICOARĂ
1 - 1 Andrei PREPELIȚĂ 69’
70’ Stephan DRĂGHICI