Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Iulius Nemțeanu (Ghermănești)
Spectatori 2500

Meciul din data 13.04.2018 dintre echipele FC Voluntari si Dinamo București se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

FC Voluntari: Ionuț BALAUR, Cosmin Florin ACHIM, Daniel BENZAR, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Mihai Adrian MINCĂ, Mircea Valentin LEASĂ, Gabriel Mihai DEAC, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Lucian CERNAT, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Laurențiu Nicolae MARINESCU si rezervele: Adrian Ionuț VOICU, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Daniel Ionuț NOVAC, Răzvan HORJ, Dragoș BALAURU.

Dinamo București: Sergiu Cătălin HANCA, Giorgos KATSIKAS, May Sphiwe MAHLANGU, Luka MARIĆ, Robert Marian MOLDOVEANU, Dan Nicolae NISTOR, Jaime Manuel PENEDO Cano, Ivan PEŠIĆ, Daniel Iliuță POPA, Ricardo Florin GRIGORE, Alin DUDEA si rezervele: Adam NEMEC, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Ion GHEORGHE, Vlad Alexandru OLTEANU, Antun PALIĆ, Mihai Cristian POPESCU, José Antonio ROMERA Navarro.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Daniel Iliuță POPA (atacant). In minutul 22 al partidei dintre FC Voluntari si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 32, FC Voluntari - Dinamo București, scorul este 0 - 2. Autogol, inscris de Ionuț BALAUR
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de May Sphiwe MAHLANGU (mijlocaș central). In minutul 38 al partidei dintre FC Voluntari si Dinamo București, scorul devine 0 - 3.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Daniel Iliuță POPA (atacant). In minutul 46 al partidei dintre FC Voluntari si Dinamo București, scorul devine 0 - 4.
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 50, schimbare, iese mijlocaș defensiv Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 52, schimbare, iese fundaș central Cosmin Florin ACHIM si intra Răzvan HORJ
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Antun PALIĆ
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Daniel BENZAR si intra Adrian Ionuț VOICU
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ivan PEŠIĆ
In minutul 68, schimbare, iese extremă stânga Ivan PEŠIĆ si intra Ion GHEORGHE
In minutul 75, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Adam NEMEC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț VOICU (rezervă). In minutul 76 al partidei dintre FC Voluntari si Dinamo București, scorul devine 1 - 4.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Ionuț BALAUR (fundaș central). In minutul 84 al partidei dintre FC Voluntari si Dinamo București, scorul devine 2 - 4.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Răzvan HORJ

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 2 pentru echipa Dinamo București.