Data disputării 16.04.2018 - 18:00
Stadion Dan Păltinișanu
Localitatea Timișoara
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Florin Hîncu (Brașov)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 500

Meciul din data 16.04.2018 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Botoșani se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

ACS Poli Timișoara: Gabriel Cristian VAŞVARI, Adrian ZALUSCHI, Cătălin George STRATON, Maximiliano Fernando OLIVA, Alexandru MUNTEANU, Cristian Costel MELINTE, Denis Grațian HARUŢ, Octavian DRĂGHICI, Gabriel CÂNU, Alexandru Teofil CIUCUR, Andrei Ștefan ENESCU si rezervele: Alexandru ȚIGĂNAȘU, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Vasile Marius CURILEAC, Marius Marian CROITORU, Cosmin Marian BÂRNOI, Andrei Viorel ARTEAN.

FC Botoșani: Mircea Ionuț AXENTE, Andrei Andonie BURCĂ, Alberto COBREA, Stelian Nicolae CUCU, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Răzvan Constantin OAIDĂ, Florin Constantin PLĂMADĂ, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Bojan GOLUBOVIĆ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Lóránd Levente FÜLÖP, George Andrei MIRON, Nicolae Constantin MUȘAT, Eduard PAP, Tiberiu Andrei SEREDIUC.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Maximiliano Fernando OLIVA
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Florin Dorin ACSINTE
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Costel MELINTE
In minutul 46, schimbare, iese atacant Octavian DRĂGHICI si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Adrian ZALUSCHI si intra Marius Marian CROITORU
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mircea Ionuț AXENTE (atacant). In minutul 61 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei Ștefan ENESCU si intra Cosmin Marian BÂRNOI
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Stelian Nicolae CUCU si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan Constantin OAIDĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.