Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Dinamo Bucharest - 30.04.2018 English version
Data disputării 30.04.2018 - 18:00
Localitatea Sfântu Gheorghe
Arbitru Iulian Dima (București)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 4500

Meciul din data 30.04.2018 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Dinamo București se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Dima (București) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Ousmane Diarassouba VIERA, Albert DALMAU Martínez, István Sándor FÜLÖP, Sebastian GHINGA, Yasin HAMED, Jure OBŠIVAČ, Milovan PETROVIKJ, Daisuke Caumanday SATO, Marko SIMONOVSKI, Ibrahima TANDIA, Roland NICZULY si rezervele: Constantin Cristian DIMA, FEJÉR Bela Csongor, Alex Rodriguez GORRIN, Attila László HADNAGY, Benjamin Thomas KUKU, FILIPE Vilaça OLIVEIRA, Ionuț URSU.

Dinamo București: Ricardo Florin GRIGORE, Sergiu Cătălin HANCA, May Sphiwe MAHLANGU, Luka MARIĆ, Robert Marian MOLDOVEANU, Dan Nicolae NISTOR, Vlad Alexandru OLTEANU, Jaime Manuel PENEDO Cano, Ivan PEŠIĆ, Daniel Iliuță POPA, Laurențiu Nicolae CORBU si rezervele: Adam NEMEC, Alin DUDEA, Ion GHEORGHE, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Mihai Cristian POPESCU, Diogo Ferreira SALOMÃO, Ionuț Daniel ȘERBAN.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sebastian GHINGA
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Ibrahima TANDIA (mijlocaș dreapta). In minutul 30 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Dinamo București, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Marko SIMONOVSKI
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Ivan PEŠIĆ si intra Diogo Ferreira SALOMÃO
In minutul 55, schimbare, iese atacant Marko SIMONOVSKI si intra Benjamin Thomas KUKU
In minutul 64, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Adam NEMEC
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sebastian GHINGA si intra Alex Rodriguez GORRIN
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Yasin HAMED si intra Constantin Cristian DIMA
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Ion GHEORGHE
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Milovan PETROVIKJ
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Alex Rodriguez GORRIN
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Ibrahima TANDIA (mijlocaș dreapta). In minutul 90+2 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Dinamo București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, István Sándor FÜLÖP

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.