Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 300

Meciul din data 04.05.2018 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Voluntari se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Valentin Avram (București).

ACS Poli Timișoara: Cristian Costel MELINTE, Cătălin George STRATON, Mihaiță Alexandru ROMAN, Răzvan Dincă RAȚ, Alexandru MUNTEANU, Denis Grațian HARUŢ, Andrei Ștefan ENESCU, Octavian DRĂGHICI, Gabriel CÂNU, Alexandru Teofil CIUCUR, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Sebastian VELCOTĂ, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Mădălin George SMARANDA, Alexandru Adrian POPOVICI, Cosmin Marian BÂRNOI, Alin Ioan ȘERONI.

FC Voluntari: Dragoș BALAURU, Daniel BENZAR, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Adrian Ionuț BĂLAN, Gabriel Mihai DEAC, Răzvan HORJ, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Daniel Ionuț NOVAC, Marian PLEAȘCĂ, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Cosmin Florin ACHIM si rezervele: Petre Daniel IVANOVICI, Lucian Cristian CAZAN, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Costin LAZĂR, Mircea Valentin LEASĂ, Răzvan Gabriel PETRARIU, Adrian Ionuț VOICU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Daniel BENZAR (mijlocaș stânga). In minutul 07 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Costel MELINTE
In minutul 19, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Ștefan ENESCU si intra Alin Ioan ȘERONI
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Răzvan HORJ
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alin Ioan ȘERONI
In minutul 44, ACS Poli Timișoara - FC Voluntari, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Teofil CIUCUR si intra Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 54, jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alin Ioan ȘERONI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ACS Poli Timișoara ramane din minutul 54 in 10 jucatori.
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU
In minutul 60, ACS Poli Timișoara - FC Voluntari, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru ACS Poli Timișoara de Andrei Viorel ARTEAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 65 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Voluntari, scorul devine 1 - 3.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Mihai DEAC si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru MUNTEANU
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Petre Daniel IVANOVICI
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Mihaiță Alexandru ROMAN (atacant). In minutul 75 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Voluntari, scorul devine 2 - 3.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN si intra Costin LAZĂR
In minutul 78, schimbare, iese atacant Octavian DRĂGHICI si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Bogdan Nicolae BUCURICĂ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț NOVAC

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa FC Voluntari.

Alin ȘERONI
19’
31’ Răzvan HORJ
Alin ȘERONI 35’
0 - 2 44’ penalty Laurențiu MARINESCU
Alexandru CIUCUR
Alexandru ŢIGĂNAŞU
46’
Alin ȘERONI 54’
Gabriel CÂNU 59’
1 - 2 penalty Andrei ARTEAN 60’
1 - 3 65’ Adrian BĂLAN
66’ Gabriel Mihai DEAC
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Alexandru MUNTEANU 69’
69’ Laurențiu MARINESCU
Petre IVANOVICI
2 - 3 Mihăiță ROMAN II 75’
78’ Lucian SÂNMĂRTEAN