Data disputării 15.05.2018 - 21:00
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru Adrian Viorel Cojocaru (Galați)
Arbitri asistenţi Andrei Constantinescu (București), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 400

Meciul din data 15.05.2018 dintre echipele Juventus București si Dinamo București se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Andrei Constantinescu (București), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph).

Juventus București: Cristian Marian BALGIU, Mihai Daniel LECA, Gökhan KARDES, Vasile GHEORGHE, Stephan Leonard DRĂGHICI, Virgil Andrei DRĂGHIA, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Liviu Dorin BĂJENARU, Viorel NICOARĂ, WALACE da Silva, Daniel POPESCU si rezervele: Cristian CIOBANU, Alexandru Mihai ILIE, Charles Benoit Koffi ACOLATSE, Robert NEACȘU, Relu Marian STOIAN, Gabriel Bogdan SIMION, Ciprian Cătălin PETRE.

Dinamo București: Vlad Alexandru OLTEANU, Daniel Iliuță POPA, Mihai Cristian POPESCU, Diogo Ferreira SALOMÃO, Jaime Manuel PENEDO Cano, Antun PALIĆ, Dan Nicolae NISTOR, May Sphiwe MAHLANGU, Giorgos KATSIKAS, Sergiu Cătălin HANCA, Laurențiu Nicolae CORBU si rezervele: Ivan PEŠIĆ, José Antonio ROMERA Navarro, Ionuț Daniel ȘERBAN, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Luka MARIĆ, Aleksandru Robert LONGHER, Alin DUDEA.

In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Laurențiu Nicolae CORBU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mihai Cristian POPESCU (fundaș central). In minutul 64 al partidei dintre Juventus București si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vasile GHEORGHE si intra Alexandru Mihai ILIE
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Antun PALIĆ si intra Alin DUDEA
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Marian Constantin CONSTANTINESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dan Nicolae NISTOR (mijlocaș dreapta). In minutul 72 al partidei dintre Juventus București si Dinamo București, scorul devine 0 - 2.
In minutul 80, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Ivan PEŠIĆ
In minutul 82, schimbare, iese atacant Marian Constantin CONSTANTINESCU si intra Cristian CIOBANU
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Sergiu Cătălin HANCA si intra Aleksandru Robert LONGHER
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Robert NEACȘU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Dinamo București.