Arbitri asistenţi Micea Mihail Grigoriu (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Spectatori 4000

Meciul din data 15.05.2018 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Micea Mihail Grigoriu (București), Daniel Mitruți (Craiova).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Ionuț URSU, Ibrahima TANDIA, Daisuke Caumanday SATO, FILIPE Vilaça OLIVEIRA, Roland NICZULY, Benjamin Thomas KUKU, Yasin HAMED, Sebastian GHINGA, István Sándor FÜLÖP, Albert DALMAU Martínez, Ousmane Diarassouba VIERA si rezervele: Alex Rodriguez GORRIN, Victor Teodor RÂMNICEANU, Nick ROSS, Milovan PETROVIKJ, Attila László HADNAGY, Constantin Cristian DIMA, Marius Mihai BURLACU, Victoraș ASTAFEI.

ACS Poli Timișoara: Bogdan Adrian STRĂUȚ, Gabriel Cristian VAŞVARI, Cătălin George STRATON, Alin Ioan ȘERONI, Mihaiță Alexandru ROMAN, Răzvan Dincă RAȚ, Maximiliano Fernando OLIVA, Alexandru MUNTEANU, Denis Grațian HARUŢ, Octavian DRĂGHICI, Gabriel CÂNU si rezervele: Adrian ZALUSCHI, Lucian Cosmin OPREA, Sebastian VELCOTĂ, Mădălin George SMARANDA, Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru Teofil CIUCUR, Cosmin Marian BÂRNOI.

In minutul 41, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Benjamin Thomas KUKU. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe va trebui sa trebui sa joace restul de 49 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 42, schimbare, iese mijlocaș dreapta Denis Grațian HARUŢ si intra Cosmin Marian BÂRNOI
In minutul 45+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de István Sándor FÜLÖP (mijlocaș defensiv). In minutul 45+5 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si ACS Poli Timișoara, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș dreapta FILIPE Vilaça OLIVEIRA si intra Milovan PETROVIKJ
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru MUNTEANU si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Milovan PETROVIKJ
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, István Sándor FÜLÖP
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Maximiliano Fernando OLIVA si intra Andrei Ștefan ENESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de István Sándor FÜLÖP (mijlocaș defensiv). In minutul 80 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 0.
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș defensiv István Sándor FÜLÖP si intra Alex Rodriguez GORRIN
In minutul 83, jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ACS Poli Timișoara ramane din minutul 83 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Ibrahima TANDIA (mijlocaș central). In minutul 84 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si ACS Poli Timișoara, scorul devine 3 - 0.
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Yasin HAMED si intra Constantin Cristian DIMA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ibrahima TANDIA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

Thomas KUKU 41’
42’ Denis HARUŢ
Cosmin BÂRNOI
45+4’ Gabriel CÂNU
1 - 0 István FÜLÖP 45+5’
Filipe OLIVEIRA
Milovan PETROVIKJ
55’
62’ Alexandru MUNTEANU
Alexandru CIUCUR
Milovan PETROVIKJ 71’
István FÜLÖP 73’
79’ Maximiliano Fernando OLIVA