Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui) Sebastian Stoianov (Constanța)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 400

Meciul din data 23.05.2018 dintre echipele Dinamo București si FC Voluntari se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui) Sebastian Stoianov (Constanța).

Dinamo București: Ricardo Florin GRIGORE, Vlad Alexandru OLTEANU, Dan Nicolae NISTOR, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Robert Marian MOLDOVEANU, Liviu GHEORGHE, Alin DUDEA, Laurențiu Nicolae CORBU, Diogo Ferreira SALOMÃO, Mihai Cristian POPESCU, Daniel Iliuță POPA si rezervele: Antun PALIĆ, Luka MARIĆ, May Sphiwe MAHLANGU, Aleksandru Robert LONGHER, Jaime Manuel PENEDO Cano, Florin Cristi VASILE, Ivan PEŠIĆ.

FC Voluntari: Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Mihai Adrian MINCĂ, Daniel Ionuț NOVAC, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Adrian Ionuț VOICU, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Costin LAZĂR, Răzvan HORJ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Ionuț BALAUR si rezervele: Răzvan Gabriel PETRARIU, Mircea Valentin LEASĂ, Petre Daniel IVANOVICI, Lucian Cristian CAZAN, Adrian Ionuț BĂLAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Daniel Iliuță POPA (atacant). In minutul 14 al partidei dintre Dinamo București si FC Voluntari, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 33, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Bogdan Nicolae BUCURICĂ si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Liviu GHEORGHE si intra Florin Cristi VASILE
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Ricardo Florin GRIGORE (fundaș central). In minutul 75 al partidei dintre Dinamo București si FC Voluntari, scorul devine 2 - 0.
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Mircea Valentin LEASĂ
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Dan Nicolae NISTOR si intra May Sphiwe MAHLANGU
In minutul 83, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Aleksandru Robert LONGHER
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Laurențiu Nicolae CORBU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Dinamo București.

1 - 0 Daniel POPA 14’
33’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Petre IVANOVICI
46’ Bogdan BUCURICĂ
Adrian BĂLAN
47’ Ionuț BALAUR
67’ Alexandru RĂUŢĂ
Liviu GHEORGHE
Florin Cristi VASILE
71’
2 - 0 Ricardo GRIGORE 75’
77’ Laurențiu MARINESCU