Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 2000

Meciul din data 24.05.2018 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj).

Gaz metan Mediaș: Iulian Lucian CRISTEA, Cristian Bogdan SÂRGHI, Diogo ROSADO, Mario Junior RONDÓN Fernández, Darius Dumitru OLARU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Valentin Iulian CREȚU, Marius Marcel CONSTANTIN, Nasser CHAMED, David CAIADO Dias, Sorin Marian BUȘU si rezervele: Roberto ROMEO, Sergiu Cristian POPOVICI, EDINHO Junior, Alexandru Doru GREAB, Alexandru BUZIUC, Andrei Costin TÂRCOVEANU.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Ionuț URSU, Daisuke Caumanday SATO, Marko SIMONOVSKI, Ibrahima TANDIA, Milovan PETROVIKJ, Roland NICZULY, Yasin HAMED, Alex Rodriguez GORRIN, Albert DALMAU Martínez, István Sándor FÜLÖP, Sebastian GHINGA si rezervele: Nick ROSS, FILIPE Vilaça OLIVEIRA, Marius Mihai BURLACU, Constantin Cristian DIMA, Florin DUMBRAVĂ, Attila László HADNAGY.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Iulian Lucian CRISTEA (mijlocaș central). In minutul 05 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de István Sándor FÜLÖP (mijlocaș central). In minutul 25 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Diogo ROSADO
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Marko SIMONOVSKI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nasser CHAMED si intra Roberto ROMEO
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alex Rodriguez GORRIN si intra Nick ROSS
In minutul 68, schimbare, iese extremă dreapta Darius Dumitru OLARU si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Daisuke Caumanday SATO
In minutul 74, jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Daisuke Caumanday SATO a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe ramane din minutul 74 in 10 jucatori.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Yasin HAMED si intra Constantin Cristian DIMA
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Diogo ROSADO si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 82, schimbare, iese atacant Marko SIMONOVSKI si intra FILIPE Vilaça OLIVEIRA

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

Diogo ROSADO 36’
42’ Marko SIMONOVSKI
Nasser CHAMED
Roberto ROMEO
46’
63’ Alex GORRIN
Nick ROSS
Darius OLARU
Andrei Costin TÂRCOVEANU
68’
69’ Daisuke SATO
74’ Daisuke SATO
76’ Yasin HAMED
Constantin DIMA
Diogo ROSADO
Alexandru BUZIUC
80’
82’ Marko SIMONOVSKI