Data disputării 26.05.2018 - 17:30
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru Istvan Kovacs (Carei)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 300

Meciul din data 26.05.2018 dintre echipele FC Voluntari si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

FC Voluntari: Lucian Cristian CAZAN, Adrian Ionuț BĂLAN, Ionuț BALAUR, Răzvan HORJ, Adrian Ionuț VOICU, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Daniel Ionuț NOVAC, Mihai Adrian MINCĂ, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Mircea Valentin LEASĂ, Petre Daniel IVANOVICI si rezervele: Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Răzvan Gabriel PETRARIU, Costin LAZĂR.

Concordia Chiajna: Nicușor FOTA, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Alessandro CAPARCO, Marian CRISTESCU, Octavian Ronaldo DEACONU, Tha'er Fayed BAWAB, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Andrei Ovidiu MARC, Dan Mihai BUCȘĂ, Paul Ștefan BATIN, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Claudiu Vasile BUMBA, NIVALDO Alves Freitas Santos, Dan Lucian PANAIT, Marius George PENA, Armantas VITKAUSKAS, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI, Stjepan BABIĆ.

GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU (mijlocaș stânga). In minutul 18 al partidei dintre FC Voluntari si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 39, schimbare, iese fundaș stânga Lucian Cristian CAZAN si intra Adelin Shiva PÂRCĂLABU
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Petre Daniel IVANOVICI (mijlocaș stânga). In minutul 63 al partidei dintre FC Voluntari si Concordia Chiajna, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ (rezervă). In minutul 69 al partidei dintre FC Voluntari si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 1.
In minutul 70, schimbare, iese atacant Paul Ștefan BATIN si intra NIVALDO Alves Freitas Santos
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Costin LAZĂR
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Octavian Ronaldo DEACONU si intra Marius George PENA
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Claudiu Vasile BUMBA
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marius George PENA (rezervă). In minutul 88 al partidei dintre FC Voluntari si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adrian Ionuț VOICU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Andrei Ovidiu MARC
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR
In minutul 90+6, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marius George PENA

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Adelin PÂRCĂLABU
39’
42’ Răzvan GRĂDINARU
Petre IVANOVICI 56’
Laurențiu MARINESCU 58’
Laurențiu MARINESCU
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
60’
1 - 1 Petre IVANOVICI 63’
2 - 1 Mihai CĂPĂȚÂNĂ 69’
70’ Paul BATIN
NIVALDO
Alexandru RĂUŢĂ
Costin LAZĂR
71’
73’ Ronaldo DEACONU
Marius PENA
78’ Răzvan GRĂDINARU