Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 3500

Meciul din data 21.07.2018 dintre echipele Astra Giurgiu si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Astra Giurgiu: Plamen Ivanov ILIEV, ERICO Constantino da Silva, Laurențiu Cosmin BUȘ, Claudiu BELU-IORDACHE, Florin BEJAN, Silviu BALAURE, Azdren LLULLAKU, Alexandru Constantin STAN, Neluț Stelian ROȘU, Filip MRZLJAK, Romario Răzvan MOISE si rezervele: Ionuţ Ciprian BICEANU, David Beniamin LAZAR, Valentin GHEORGHE, Radu CRIŞAN, Mihai Ionuț BUTEAN, Robert Florin BOBOC, Risto RADUNOVIĆ.

Fotbal Club FCSB: Bogdan PLANIĆ, Ovidiu Marian POPESCU, Florin Lucian TĂNASE, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dennis MAN, Dragoş Ionuţ NEDELCU, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Florinel Teodor COMAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Romario Sandu BENZAR, Mihai Alexandru BĂLAȘA si rezervele: Olimpiu Vasile MORUȚAN, Kamer QAKA, Lucian Ionuț FILIP, Marko MOMČILOVIĆ, Antonio JAKOLIŠ.

In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ovidiu Marian POPESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Azdren LLULLAKU (atacant). In minutul 43 al partidei dintre Astra Giurgiu si Fotbal Club FCSB, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45, schimbare, iese mijlocaș central Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Kamer QAKA
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Florinel Teodor COMAN si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Filip MRZLJAK
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Kamer QAKA
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bogdan PLANIĆ
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Neluț Stelian ROȘU si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 77, schimbare, iese rezervă Kamer QAKA si intra Marko MOMČILOVIĆ
In minutul 80, schimbare, iese atacant Azdren LLULLAKU si intra Risto RADUNOVIĆ
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu BALAURE
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Valentin GHEORGHE
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Azdren LLULLAKU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.