Arbitri asistenţi Octavian Şovre (Satu Mare), Mihai Marius Marica (Bistriţa)
Arbitru observator Andrei Antonie (București)
Observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Spectatori 4000

Meciul din data 20.07.2018 dintre echipele CFR 1907 Cluj si FC Botoșani se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (Bucureşti impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Şovre (Satu Mare), Mihai Marius Marica (Bistriţa).

CFR 1907 Cluj: Ovidiu Ștefan HOBAN, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Andrei Iosif MUREŞAN, Billel OMRANI, Cristian Marian MANEA, Ciprian Ioan DEAC, Emmanuel Juan CULIO, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Giedrius ARLAUSKIS, George Marius ȚUCUDEAN, Damjan ĐOKOVIĆ si rezervele: Ionuț Andrei PETELEU, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Sebastian MAILAT, Mate MALEŠ, Giuseppe DE LUCA, Valentin Ionuţ COSTACHE, Mihai Cătălin BORDEIANU.

FC Botoșani: Mihai ROMAN I, Aristidis SOILEDIS, Mihaiță Alexandru ROMAN, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Andrei Alexandru PATACHE, Eduard PAP, Răzvan Constantin OAIDĂ, George Andrei MIRON, Lóránd Levente FÜLÖP, Andrei Andonie BURCĂ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si rezervele: Marian TÂRȘĂ, Alexandru PIFTOR, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Andrei CHINDRIȘ, Ianos BRÂNZĂ.

In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan Constantin OAIDĂ
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento (fundaș central). In minutul 26 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai ROMAN I
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Lóránd Levente FÜLÖP (mijlocaș central). In minutul 48 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Aristidis SOILEDIS
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Damjan ĐOKOVIĆ
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Damjan ĐOKOVIĆ si intra Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Ovidiu Ștefan HOBAN si intra Mate MALEŠ
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Lóránd Levente FÜLÖP si intra Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 90+3, schimbare, iese extremă dreapta Ciprian Ioan DEAC si intra Giuseppe DE LUCA
In minutul 90+4, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Andrei CHINDRIȘ

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

ROMAN II
19’ Răzvan OAIDĂ
1 - 0 PAULO VINÍCIUS 26’
45’ Mihai ROMAN
1 - 1 48’ Lóránd FÜLÖP
52’ Aristidis SOILEDIS
Damjan ĐOKOVIĆ 59’
Damjan ĐOKOVIĆ
Valentin COSTACHE
60’
70’ Mihai ROMAN
Sebastian CHITOȘCĂ
Ovidiu HOBAN
Mate MALEŠ
82’
82’ Lóránd FÜLÖP
Andrei DUMITRAȘ
85’ Mihăiță ROMAN II
86’ Andrei PATACHE
87’ Jonathan RODRÍGUEZ
Ciprian DEAC
Giuseppe DE LUCA
90+3’
90+4’ Cătălin GOLOFCA