Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Marius Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 3500

Meciul din data 22.07.2018 dintre echipele Viitorul Constanța si Dunărea Călărași se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Marius Badea (Rm Vâlcea).

Viitorul Constanța: Radu Ștefăniță BOBOC, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Andrei Virgil CIOBANU, Valentin Alexandru COJOCARU, Denis DRĂGUȘ, Bradley DE NOOIJER, Ianis HAGI, Sebastian MLADEN, Mihai VODUŢ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Ionuț Daniel VÂNĂ si rezervele: Vlad Alexandru ACHIM, Mailson Duarte Lopes, Alexi Paul PITU.

Dunărea Călărași: Cătălin George STRATON, Bogdan Daniel ȘANDRU, Cristian Nicuşor PUȘCAŞ, Aitor MONROY Rueda, Valentin Dumitru MUNTEANU, Georgian HONCIU, Valentin Marius ALEXANDRU, Alin DOBROSAVLEVICI, Marian Liviu DRĂGHICEANU, Filip GLIGOROV, Denis ISPAS si rezervele: Gabriel Bogdan SIMION, Gaëtan MISSI MEZU, Gaston Xavier MENDY.

In minutul 03, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sebastian MLADEN
GOOOL! Gol marcat pentru Dunărea Călărași de Georgian HONCIU (mijlocaș central). In minutul 04 al partidei dintre Viitorul Constanța si Dunărea Călărași, Dunărea Călărași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Tudor Cristian BĂLUȚĂ
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Cătălin George STRATON
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Virgil CIOBANU si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Radu Ștefăniță BOBOC si intra Mailson Duarte Lopes
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Georgian HONCIU si intra Gaëtan MISSI MEZU
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Marian Liviu DRĂGHICEANU si intra Gabriel Bogdan SIMION
In minutul 71, schimbare, iese atacant Mihai VODUŢ si intra Alexi Paul PITU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Valentin Dumitru MUNTEANU si intra Gaston Xavier MENDY
In minutul 84, jucatorul echipei Viitorul Constanța, Tudor Cristian BĂLUȚĂ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Viitorul Constanța ramane din minutul 84 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dunărea Călărași.

Tudor BĂLUȚĂ 39’
44’ Cătălin STRATON
Andrei CIOBANU
Vlad ACHIM
46’
Radu BOBOC
Mailson LIMA
46’
60’ Georgian HONCIU
Gaëtan MISSI MEZU
60’ Marian DRĂGHICEANU
Gabriel SIMION
Mihai VODUŢ
Alexi PITU
71’
78’ Valentin MUNTEANU