Arbitru Horia Gabriel Mladinovici (București)
Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 400

Meciul din data 30.07.2018 dintre echipele FC Voluntari si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Gabriel Mladinovici (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Gabriel Bârjac (Zalău).

FC Voluntari: Virgil Andrei DRĂGHIA, Ivan SESAR, Alexandru TUDORIE, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Alexandru Teofil CIUCUR, Abdelhak BELAHMEUR, Alfonso ARTABE, Alexandru Nicolae VLAD, WALACE da Silva si rezervele: Bogdan SZIJJ, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Geoffrey MALFLEURY, Răzvan Gabriel PETRARIU, Mircea Valentin LEASĂ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Cosmin Florin ACHIM.

Gaz metan Mediaș: Roberto ROMEO, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Darius Dumitru OLARU, Boubacar FOFANA, Bradley DIALLO, Marius Marcel CONSTANTIN, Valentin Iulian CREȚU, Iulian Lucian CRISTEA, Nasser CHAMED, Sorin Marian BUȘU si rezervele: ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Andrei David CRISTEA, Paul Costeluș COSTEA, David CAIADO Dias, Alexandru BUZIUC.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Abdelhak BELAHMEUR (mijlocaș central). In minutul 03 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Carlos Manuel dos Santos FORTES (atacant). In minutul 19 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Iulian Lucian CRISTEA
In minutul 45, schimbare, iese extremă dreapta Roberto ROMEO si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ivan SESAR si intra Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 65, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Bogdan SZIJJ
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nasser CHAMED si intra David CAIADO Dias
In minutul 73, schimbare, iese atacant Carlos Manuel dos Santos FORTES si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Teofil CIUCUR si intra Geoffrey MALFLEURY
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Abdelhak BELAHMEUR