Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 8500

Meciul din data 03.08.2018 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Botoșani se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 8500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

CS Universitatea Craiova: Florin GARDOȘ, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Alexandru MATEIU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Mirko PIGLIACELLI, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Alexandru CICÂLDĂU, Andrei BURLACU, Nicuşor Silviu BANCU, Florin Gheorghe BORȚA, Răzvan Ștefan POPA si rezervele: Laurențiu POPESCU, Renato KELIĆ, Jovan MARKOVIĆ, Dominik GLAVINA, Isaac DONKOR, Marius Ionuț BRICEAG.

FC Botoșani: Aristidis SOILEDIS, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Mihai ROMAN I, Mihaiță Alexandru ROMAN, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Eduard PAP, Răzvan Constantin OAIDĂ, George Andrei MIRON, Lóránd Levente FÜLÖP, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Andrei Alexandru PATACHE, Enriko PAPA, Hervin ONGENDA, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Andrei CHINDRIȘ.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Lóránd Levente FÜLÖP (mijlocaș central). In minutul 11 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei BURLACU
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai ROMAN I
In minutul 21, CS Universitatea Craiova - FC Botoșani, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (extremă stânga). In minutul 35 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Lóránd Levente FÜLÖP si intra Hervin ONGENDA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de George Andrei MIRON (fundaș central). In minutul 54 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Florin Gheorghe BORȚA si intra Renato KELIĆ
In minutul 67, schimbare, iese fundaș central Răzvan Ștefan POPA si intra Isaac DONKOR
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Eduard PAP
In minutul 77, schimbare, iese atacant Andrei BURLACU si intra Jovan MARKOVIĆ
In minutul 84, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra Enriko PAPA

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Andrei BURLACU 13’
17’ Mihai ROMAN
1 - 1 penalty Alexandru MITRIȚĂ 21’
2 - 1 Alexandru MITRIȚĂ 35’
45+2’ Lóránd FÜLÖP
46’ Lóránd FÜLÖP
Hervin ONGENDA
2 - 2 54’ George MIRON
62’ Mihai ROMAN
Sebastian CHITOȘCĂ
Florin BORȚA
Renato KELIĆ
67’
Răzvan POPA
Isaac DONKOR
67’
70’ Eduard PAP
Andrei BURLACU
Jovan MARKOVIĆ
77’
84’ Mihăiță ROMAN II