Arbitri asistenţi Vladimir Urzica si Mircea Grigoriu
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Mihai Stancu (București)
Spectatori 3784

Meciul din data 05.08.2018 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 3784 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzica si Mircea Grigoriu.

Fotbal Club FCSB: Dennis MAN, Florin Lucian TĂNASE, Bogdan PLANIĆ, Doru Mihai PINTILII, Marko MOMČILOVIĆ, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Lucian Ionuț FILIP, Florinel Teodor COMAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Kamer QAKA, Ovidiu Marian POPESCU, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Antonio JAKOLIŠ, Andrei Daniel VLAD.

FC Politehnica Iași: Alexandru Florian ZAHARIA, Ionuț Adrian CIOINAC, Andrei Dumitru SIN, Laurențiu Daniel RUS, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Marius CHELARU, Andrei CRISTEA, Alberto COBREA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Dylan Armando FLORES Knowles si rezervele: Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Moussa SANOH, Denis RUSU, Patrick Mihai PETRE, Martin MIMOUN, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Luwagga William KIZITO.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 24 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Politehnica Iași, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Adrian CIOINAC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Ionuț Adrian CIOINAC si intra Luwagga William KIZITO
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 58 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian TĂNASE si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Dylan Armando FLORES Knowles si intra Moussa SANOH
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuţ Constantin PANŢÂRU si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 80, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Antonio JAKOLIŠ
In minutul 84, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Moussa SANOH. FC Politehnica Iași va trebui sa trebui sa joace restul de 6 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Marko MOMČILOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (mijlocaș dreapta). In minutul 86 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Politehnica Iași, scorul devine 3 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Olimpiu Vasile MORUȚAN (rezervă). In minutul 90+3 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Politehnica Iași, scorul devine 4 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

1 - 0 Harlem GNOHÉRÉ 24’
35’ Ionuț CIOINAC
46’ Ionuț CIOINAC
Luwagga KIZITO
56’ Ovidiu MIHALACHE
2 - 0 Harlem GNOHÉRÉ 58’