Data disputării 12.08.2018 - 21:00
Stadion Gaz metan
Localitatea Mediaș
Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 5200

Meciul din data 12.08.2018 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 5200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Gaz metan Mediaș: Valentin Iulian CREȚU, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Darius Dumitru OLARU, Boubacar FOFANA, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Iulian Lucian CRISTEA, Bradley DIALLO, Nasser CHAMED, Marius Marcel CONSTANTIN, Sorin Marian BUȘU, Ricardo Jorge Cecília BATISTA si rezervele: Roberto ROMEO, Răzvan Neculaie PLEȘCA, David CAIADO Dias, Alexandru BUZIUC, Luis AURELIO, Mihai Iulian STANCU, Răzvan Alin TRIF.

Fotbal Club FCSB: Dennis MAN, Bogdan PLANIĆ, Ovidiu Marian POPESCU, Kamer QAKA, Raul Andrei RUSESCU, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Antonio JAKOLIŠ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Florinel Teodor COMAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si rezervele: Florin Lucian TĂNASE, Andrei Daniel VLAD, Doru Mihai PINTILII, Lucian Ionuț FILIP, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Romario Sandu BENZAR.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Raul Andrei RUSESCU
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bogdan PLANIĆ
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Carlos Manuel dos Santos FORTES
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Boubacar FOFANA (mijlocaș defensiv). In minutul 30 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Fotbal Club FCSB, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dennis MAN si intra Florin Lucian TĂNASE
In minutul 46, schimbare, iese atacant Raul Andrei RUSESCU si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Olimpiu Vasile MORUȚAN (mijlocaș central). In minutul 49 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Lucian TĂNASE
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (rezervă). In minutul 63 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 2.
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Kamer QAKA si intra Doru Mihai PINTILII
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Darius Dumitru OLARU si intra Mihai Iulian STANCU
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Nasser CHAMED si intra Alexandru BUZIUC
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (mijlocaș stânga). In minutul 83 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 3.
In minutul 90, schimbare, iese atacant Carlos Manuel dos Santos FORTES si intra Luis AURELIO

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.