Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 12000

Meciul din data 20.08.2018 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 12000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ionuț Coza (Cernica - If) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Bogdan Gheorghe (București).

CS Universitatea Craiova: Florin GARDOȘ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Matteo FEDELE, Isaac DONKOR, Alexandru CICÂLDĂU, Andrei BURLACU, Nicuşor Silviu BANCU, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Mirko PIGLIACELLI si rezervele: Marius Ionuț BRICEAG, Jovan MARKOVIĆ, Renato KELIĆ, Cristian BĂRBUȚ, Florin Gheorghe BORȚA, Raoul Petre BAICU, Laurențiu POPESCU.

Concordia Chiajna: Andrei Ovidiu MARC, Gabriel Eugen MATEI, NIVALDO Alves Freitas Santos, Dan Lucian PANAIT, Andrei PREPELIȚĂ, Ghislain GUESSAN, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Nicolás Martín GOROBSOV, Alessandro CAPARCO, Alexandru Cristian ALBU, Paul Ștefan BATIN si rezervele: Mihai Daniel LECA, Petre Daniel IVANOVICI, Octavian Ronaldo DEACONU, Marian CRISTESCU, Alexandru COSTACHE, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Tha'er Fayed BAWAB.

In minutul 18, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Isaac DONKOR. CS Universitatea Craiova va trebui sa trebui sa joace restul de 72 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Ghislain GUESSAN
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Paul Ștefan BATIN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga NIVALDO Alves Freitas Santos si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 60, schimbare, iese extremă dreapta Andrei BURLACU si intra Raoul Petre BAICU
In minutul 60, schimbare, iese extremă stânga Ghislain GUESSAN si intra Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Gabriel Eugen MATEI
In minutul 72, schimbare, iese fundaș central Florin GARDOȘ si intra Renato KELIĆ
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Tha'er Fayed BAWAB
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Nicolás Martín GOROBSOV (mijlocaș central). In minutul 81 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Jovan MARKOVIĆ
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru MATEIU si intra Jovan MARKOVIĆ
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș central Nicolás Martín GOROBSOV si intra Ștefan Nicolae BĂRBOIANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Concordia Chiajna.

Isaac DONKOR 18’
21’ Ghislain GUESSAN
Alexandru MITRIȚĂ 23’
33’ Răzvan GRĂDINARU
35’ Paul BATIN
46’ NIVALDO
Petre IVANOVICI
Alexandru MATEIU 53’
Nicuşor BANCU 59’
Andrei BURLACU
Raoul BAICU
60’
60’ Ghislain GUESSAN
Tha'er BAWAB
67’ Gabriel MATEI
Florin GARDOȘ
Renato KELIĆ
72’
73’ Tha'er BAWAB
0 - 1 81’ Nicolás GOROBSOV
82’ Nicolás GOROBSOV
Jovan MARKOVIĆ 83’
Alexandru MATEIU
Jovan MARKOVIĆ
83’
90+2’ Nicolás GOROBSOV