Data disputării 20.08.2018 - 18:00
Stadion Transil
Localitatea Tîrgu Mureș
Arbitru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)
Arbitri asistenţi Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 300

Meciul din data 20.08.2018 dintre echipele FC Hermannstadt si FC Voluntari se disputa in localitatea Tîrgu Mureș pe stadionul Transil. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

FC Hermannstadt: Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Juvhel Hama TSOUMOU, Daniel Vasile TĂTAR, Nemanja MIJUSKOVIC, Jordan N'KOLOLO, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Cătălin Vasile CĂBUZ, Alexandru Adrian DANDEA, Alexandru Cătălin COMAN, Bruno CHALKIADAKIS, Ilja ANTONOV si rezervele: Petrișor Ionuț PETRESCU, Cătălin PÂRVULESCU, Bogdan Gheorghe RUSU, Alexandru Paul CURTEAN, Ștefan Miluță BLĂNARU, LUIS Alberto ALÍ Vega.

FC Voluntari: Bogdan Nicolae BUCURICĂ, WALACE da Silva, Alexandru Iulian STOICA, Ivan SESAR, Mircea Valentin LEASĂ, Alexandru Teofil CIUCUR, Alfonso ARTABE, Robert George HODOROGEA, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Virgil Andrei DRĂGHIA, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si rezervele: Alexandru Nicolae VLAD, Alexandru TUDORIE, Ivan ZGRABLIĆ, Bogdan SZIJJ, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Răzvan Gabriel PETRARIU, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Daniel Vasile TĂTAR
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Nemanja MIJUSKOVIC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Juvhel Hama TSOUMOU (atacant). In minutul 29 al partidei dintre FC Hermannstadt si FC Voluntari, FC Hermannstadt deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Juvhel Hama TSOUMOU (atacant). In minutul 34 al partidei dintre FC Hermannstadt si FC Voluntari, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Daniel Vasile TĂTAR (fundaș stânga). In minutul 38 al partidei dintre FC Hermannstadt si FC Voluntari, scorul devine 3 - 0.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alfonso ARTABE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Alfonso ARTABE si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Mircea Valentin LEASĂ si intra Bogdan SZIJJ
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 51, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Virgil Andrei DRĂGHIA. FC Voluntari va trebui sa trebui sa joace restul de 39 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 54, schimbare, iese extremă stânga Alexandru Teofil CIUCUR si intra Răzvan Gabriel PETRARIU
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Jordan N'KOLOLO si intra Petrișor Ionuț PETRESCU
In minutul 67, schimbare, iese atacant Juvhel Hama TSOUMOU si intra Bogdan Gheorghe RUSU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Petrișor Ionuț PETRESCU (rezervă). In minutul 68 al partidei dintre FC Hermannstadt si FC Voluntari, scorul devine 4 - 0.
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 80, schimbare, iese fundaș stânga Daniel Vasile TĂTAR si intra Claudiu PAMFILE

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa FC Hermannstadt.

3 - 0 Daniel TĂTAR 38’
39’ Alfonso ARTABE
46’ Alfonso ARTABE
Alexandru TUDORIE
46’ Mircea LEASĂ
Bogdan SZIJJ
50’ Alexandru CIUCUR
51’ Virgil DRĂGHIA
54’ Alexandru CIUCUR