Data disputării 17.08.2018 - 21:00
Stadion Emil Alexandrescu
Localitatea Iași
Arbitru George Cătălin Găman (Craiova)
Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Gabriel Sabin Stroe (Pitești)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 4000

Meciul din data 17.08.2018 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Botoșani se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Gabriel Sabin Stroe (Pitești).

FC Politehnica Iași: Marius Ovidiu MIHALACHE, Adriàn GALLEGO Arias, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Dylan Armando FLORES Knowles, Andrei CRISTEA, Ionuț Adrian CIOINAC, Marius CHELARU, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Andrei Dumitru SIN, Denis RUSU, Laurențiu Daniel RUS si rezervele: Alberto COBREA, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Martin MIMOUN, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Alexandru Florian ZAHARIA, Patrick Mihai PETRE.

FC Botoșani: Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Aristidis SOILEDIS, Andrei Alexandru PATACHE, Hervin ONGENDA, Eduard PAP, George Andrei MIRON, Răzvan Constantin OAIDĂ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Andrei Andonie BURCĂ, Marko BREKALO si rezervele: Enriko PAPA, Alexandru PIFTOR, Mihaiță Alexandru ROMAN, Marian TÂRȘĂ, Andrei CHINDRIȘ.

In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius CHELARU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 30 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 35 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
In minutul 36, schimbare, iese fundaș central George Andrei MIRON si intra Andrei CHINDRIȘ
In minutul 54, schimbare, iese atacant Marko BREKALO si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marko BREKALO
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihaiță Alexandru ROMAN (rezervă). In minutul 55 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Paul Ovidiu PÂRVULESCU si intra Mădălin Licuţă MIHĂESCU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Dylan Armando FLORES Knowles si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș defensiv Răzvan Constantin OAIDĂ si intra Enriko PAPA
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș defensiv Marius CHELARU si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Denis RUSU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.