Data disputării 01.09.2018 - 16:00
Stadion Transil
Localitatea Tîrgu Mureș
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 500

Meciul din data 01.09.2018 dintre echipele FC Hermannstadt si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Tîrgu Mureș pe stadionul Transil. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

FC Hermannstadt: Alexandru Cătălin COMAN, Bruno CHALKIADAKIS, Ștefan Miluță BLĂNARU, Cătălin Vasile CĂBUZ, Daniel Vasile TĂTAR, Bogdan Gheorghe RUSU, Cătălin PÂRVULESCU, Petrișor Ionuț PETRESCU, Nemanja MIJUSKOVIC, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Alexandru Adrian DANDEA si rezervele: Răzvan BEGAN, Ilja ANTONOV, LUIS Alberto ALÍ Vega, Ionuț STOICA, Claudiu PAMFILE, Jordan N'KOLOLO, Alexandru Paul CURTEAN.

Gaz metan Mediaș: Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Boubacar FOFANA, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Darius Dumitru OLARU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Răzvan Alin TRIF, Marius Marcel CONSTANTIN, David CAIADO Dias, Luis AURELIO si rezervele: Paul Costeluș COSTEA, Nasser CHAMED, Roberto ROMEO, Mihai Iulian STANCU, Alexandru BUZIUC, Ricardo Jorge Cecília BATISTA.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Alexandru Cătălin COMAN
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Petrișor Ionuț PETRESCU si intra Jordan N'KOLOLO
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Bogdan Gheorghe RUSU
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta David CAIADO Dias si intra Nasser CHAMED
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Cătălin PÂRVULESCU
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Alexandru Adrian DANDEA
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Valentin Iulian CREȚU (fundaș dreapta). In minutul 66 al partidei dintre FC Hermannstadt si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Bruno CHALKIADAKIS si intra LUIS Alberto ALÍ Vega
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș defensiv Răzvan Ionuţ DÂLBEA si intra Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Darius Dumitru OLARU si intra Roberto ROMEO
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Carlos Manuel dos Santos FORTES si intra Alexandru BUZIUC

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.