Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Marin Bucurescu (București)
Spectatori 3500

Meciul din data 31.08.2018 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Dunărea Călărași se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Antonie (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Gabriel Bârjac (Zalău).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Gabriel Cristian VAŞVARI, Ousmane Diarassouba VIERA, Marko SIMONOVSKI, Ibrahima TANDIA, Bryan NOUVIER, Roland NICZULY, Daisuke Caumanday SATO, Igor JOVANOVIC, GABRIEL Rodrigues de Moura, István Sándor FÜLÖP, Stephan Leonard DRĂGHICI si rezervele: Aleksandr KARNITSKIY, Dániel Bálint PROSSER, Yasin HAMED, Attila László HADNAGY, FEJÉR Bela Csongor, Florin Bogdan ŞTEFAN.

Dunărea Călărași: Bogdan Daniel ȘANDRU, Valentin Marius ALEXANDRU, Cătălin George STRATON, Gabriel Bogdan SIMION, Cristian Nicuşor PUȘCAŞ, Silviu Gabriel PANĂ, Gaëtan MISSI MEZU, Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA, Alin DOBROSAVLEVICI, Denis ISPAS, Filip GLIGOROV si rezervele: Valentin Dumitru MUNTEANU, Gaston Xavier MENDY, Mediop NDIAYE, Stelian Nicolae CUCU, Georgian HONCIU, Cezar Andrei LUNGU.

GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Marko SIMONOVSKI (atacant). In minutul 03 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Dunărea Călărași, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Gabriel Bogdan SIMION
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Marko SIMONOVSKI
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Valentin Marius ALEXANDRU
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Alin DOBROSAVLEVICI
In minutul 55, schimbare, iese atacant Gaëtan MISSI MEZU si intra Georgian HONCIU
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Ibrahima TANDIA si intra Yasin HAMED
In minutul 65, schimbare, iese fundaș central Bogdan Daniel ȘANDRU si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Denis ISPAS
In minutul 75, schimbare, iese atacant Marko SIMONOVSKI si intra Aleksandr KARNITSKIY
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA si intra Mediop NDIAYE
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Bryan NOUVIER si intra Attila László HADNAGY
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Stephan Leonard DRĂGHICI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

1 - 0 Marko SIMONOVSKI 03’
27’ Gabriel SIMION
Marko SIMONOVSKI 40’
45’ Valentin ALEXANDRU
50’ Alin DOBROSAVLEVICI
55’ Gaëtan MISSI MEZU