Data disputării 16.09.2018 - 18:00
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru Marian Barbu (Făgăraș)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Iulius Nemțeanu (Ghermănești)
Spectatori 200

Meciul din data 16.09.2018 dintre echipele FC Voluntari si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Barbu (Făgăraș) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph).

FC Voluntari: Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Ionuț BALAUR, Alexandru Nicolae VLAD, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Alexandru TUDORIE, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Alexandru Teofil CIUCUR, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Abdelhak BELAHMEUR, Igor ARMAŞ si rezervele: Ivan ZGRABLIĆ, Răzvan Gabriel PETRARIU, Geoffrey MALFLEURY, Ion GHEORGHE, Gabriel Mihai DEAC, Bogdan Nicolae BUCURICĂ.

FC Politehnica Iași: Gabriel BOSOI, Ionuț Adrian CIOINAC, Dylan Armando FLORES Knowles, Andrei Dumitru SIN, Kamer QAKA, Denis RUSU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Andrei CRISTEA si rezervele: Lawson BEKUI, Alexandru Florian ZAHARIA, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Martin MIMOUN, Patrick Mihai PETRE, Alberto COBREA, Lewis ENOH.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Ionuț Adrian CIOINAC (mijlocaș central). In minutul 13 al partidei dintre FC Voluntari si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei Dumitru SIN (mijlocaș stânga). In minutul 36 al partidei dintre FC Voluntari si FC Politehnica Iași, scorul devine 0 - 2.
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Dumitru SIN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 56 al partidei dintre FC Voluntari si FC Politehnica Iași, scorul devine 1 - 2.
In minutul 60, schimbare, iese atacant Dylan Armando FLORES Knowles si intra Lewis ENOH
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Teofil CIUCUR si intra Geoffrey MALFLEURY
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Martin MIMOUN
In minutul 75, schimbare, iese fundaș central Igor ARMAŞ si intra Ivan ZGRABLIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Geoffrey MALFLEURY (rezervă). In minutul 79 al partidei dintre FC Voluntari si FC Politehnica Iași, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 85, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Lawson BEKUI
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Lewis ENOH
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Mădălin Licuţă MIHĂESCU (fundaș central). In minutul 90+4 al partidei dintre FC Voluntari si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa FC Politehnica Iași.