Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 1500

Meciul din data 17.09.2018 dintre echipele Viitorul Constanța si FC Hermannstadt se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Viitorul Constanța: Alexandru MĂŢAN, Srdjan LUCHIN, Sebastian MLADEN, Ianis HAGI, Bradley DE NOOIJER, Denis DRĂGUȘ, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Alexandru BUZBUCHI, Vlad Alexandru ACHIM, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Ionuț Daniel VÂNĂ si rezervele: Andrei Virgil CIOBANU, Amir Adamovich NATKHO, Lyes Hafid HOURI, Valentin Alexandru COJOCARU, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN, Mihai VODUŢ.

FC Hermannstadt: Ionuț STOICA, Daniel Vasile TĂTAR, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Bogdan Gheorghe RUSU, Claudiu PAMFILE, Jordan N'KOLOLO, Nemanja MIJUSKOVIC, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Ilja ANTONOV, Bruno CHALKIADAKIS si rezervele: Juvhel Hama TSOUMOU, Cătălin PÂRVULESCU, Răzvan BEGAN, LUIS Alberto ALÍ Vega, Vives Gabriel COMPANY, Ștefan Miluță BLĂNARU.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Răzvan Ionuţ DÂLBEA
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Claudiu PAMFILE
In minutul 29, Viitorul Constanța - FC Hermannstadt, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Ianis HAGI
In minutul 53, schimbare, iese extremă stânga Alexandru MĂŢAN si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 60, schimbare, iese atacant Denis DRĂGUȘ si intra Mihai VODUŢ
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Tiberiu Andrei SEREDIUC si intra Juvhel Hama TSOUMOU
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Vlad Alexandru ACHIM si intra Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Bruno CHALKIADAKIS si intra LUIS Alberto ALÍ Vega
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, LUIS Alberto ALÍ Vega
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Srdjan LUCHIN
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ilja ANTONOV si intra Ștefan Miluță BLĂNARU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

RUSU
23’ Răzvan DÂLBEA
28’ Claudiu PAMFILE
1 - 0 penalty Ianis HAGI 29’
Alexandru MĂŢAN
Andrei CIOBANU
53’
Denis DRĂGUȘ
Mihai VODUŢ
60’
60’ Tiberiu SEREDIUC
Juvhel TSOUMOU
Vlad ACHIM
Andrei ARTEAN
70’
70’ Bruno CHALKIADAKIS