Arbitri asistenţi Dragoș Mihai Iliescu (Craiova), Florin Păunescu (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Valentin Mateescu (Ploiești)
Spectatori 3500

Meciul din data 21.09.2018 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Voluntari se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Dragoș Mihai Iliescu (Craiova), Florin Păunescu (Rm Vâlcea).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: GABRIEL Rodrigues de Moura, Daisuke Caumanday SATO, Roland NICZULY, Bryan NOUVIER, Igor JOVANOVIC, István Sándor FÜLÖP, Stephan Leonard DRĂGHICI, Ousmane Diarassouba VIERA, Stefan VELEV, Gabriel Cristian VAŞVARI, Ibrahima TANDIA si rezervele: Adrián RUS, Joseph MENSAH, Aleksandr KARNITSKIY, Yasin HAMED, FEJÉR Bela Csongor, Marko SIMONOVSKI, Florin Bogdan ŞTEFAN.

FC Voluntari: Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Alexandru Nicolae VLAD, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Ivan ZGRABLIĆ, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Ion GHEORGHE, Geoffrey MALFLEURY, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Abdelhak BELAHMEUR, Ionuț BALAUR si rezervele: Ivan SESAR, Alexandru TUDORIE, Răzvan Gabriel PETRARIU, Richard GADZE, Alexandru Teofil CIUCUR, Bogdan Nicolae BUCURICĂ.

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Stefan VELEV
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Geoffrey MALFLEURY (atacant). In minutul 28 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ibrahima TANDIA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Bryan NOUVIER si intra Marko SIMONOVSKI
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stephan Leonard DRĂGHICI si intra Yasin HAMED
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Marko SIMONOVSKI
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Nicolae VLAD
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș defensiv Stefan VELEV si intra Joseph MENSAH
In minutul 76, schimbare, iese atacant Geoffrey MALFLEURY si intra Richard GADZE
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, István Sándor FÜLÖP
In minutul 90+3, schimbare, iese mijlocaș central Abdelhak BELAHMEUR si intra Ivan SESAR
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Aissa Bilal LAÏDOUNI
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Cosmin Andrei VÂTCĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Ibrahima TANDIA (atacant). In minutul 90+6 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Voluntari, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.

0 - 1 28’ Geoffrey MALFLEURY
30’ RICARDINHO
Ibrahima TANDIA 42’
Bryan NOUVIER
Marko SIMONOVSKI
46’
48’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Stephan DRĂGHICI
Yasin HAMED
61’
Marko SIMONOVSKI 63’
65’ Alexandru VLAD
Stefan VELEV
Joseph MENSAH
72’
76’ Geoffrey MALFLEURY
Richard GADZE
81’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Alexandru CIUCUR
István FÜLÖP 87’
90+3’ Abdelhak BELAHMEUR
Ivan SESAR
90+4’ Aissa Bilal LAÏDOUNI