Data disputării 08.10.2018 - 21:00
Stadion Municipal
Localitatea Botoșani
Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 5000

Meciul din data 08.10.2018 dintre echipele FC Botoșani si Dinamo București se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 5000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

FC Botoșani: Andrei Ioan DUMITRAȘ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Andrei Andonie BURCĂ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Andrei Alexandru PATACHE, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Hervin ONGENDA, Răzvan Constantin OAIDĂ, George Andrei MIRON, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Eduard PAP si rezervele: Andrei CHINDRIȘ, Marko BREKALO, Eduard FLORESCU, Marian TÂRȘĂ, Lossémy KARABOUÉ, Martin FRAISL, Diego FABBRINI.

Dinamo București: Sergiu Cătălin HANCA, Giorgos KATSIKAS, Teddy MÉZAGUE, Dan Nicolae NISTOR, Jaime Manuel PENEDO Cano, Sergiu Cristian POPOVICI, Diogo Ferreira SALOMÃO, Deian Cristian SORESCU, Danijel SUBOTIĆ, Tomislav GOMELT, Laurențiu Nicolae CORBU si rezervele: Robert Marian MOLDOVEANU, Ricardo Florin GRIGORE, Daniel Iliuță POPA, Mihai Cristian POPESCU, Armando COOPER.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Răzvan Constantin OAIDĂ (mijlocaș defensiv). In minutul 03 al partidei dintre FC Botoșani si Dinamo București, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Laurențiu Nicolae CORBU
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Jaime Manuel PENEDO Cano
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Diogo Ferreira SALOMÃO si intra Gheorghe Teodor GROZAV
In minutul 58, schimbare, iese atacant Danijel SUBOTIĆ si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si intra Diego FABBRINI
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Deian Cristian SORESCU si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Hervin ONGENDA si intra Lossémy KARABOUÉ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Eduard PAP
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dan Nicolae NISTOR
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Diego FABBRINI (rezervă). In minutul 90+1 al partidei dintre FC Botoșani si Dinamo București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Marian TÂRȘĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

1 - 0 Răzvan OAIDĂ 03’
20’ Laurențiu CORBU
Sebastian CHITOȘCĂ 54’
54’ Jaime PENEDO
58’ Diogo Ferreira SALOMÃO