Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 100

Meciul din data 20.10.2018 dintre echipele FC Hermannstadt si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Tîrgu Mureș pe stadionul Transil. in fata a 100 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Daniel Mitruți (Craiova).

FC Hermannstadt: Ilja ANTONOV, Alexandru Paul CURTEAN, Juvhel Hama TSOUMOU, Petrișor Ionuț PETRESCU, Jordan N'KOLOLO, Nemanja MIJUSKOVIC, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Alexandru Adrian DANDEA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Vives Gabriel COMPANY, Claudiu PAMFILE si rezervele: Bruno CHALKIADAKIS, Ștefan Miluță BLĂNARU, Ionuț STOICA, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Cătălin PÂRVULESCU, Bogdan Gheorghe RUSU, Toma NIGA.

Astra Giurgiu: Valentin GHEORGHE, Ionuţ Ciprian BICEANU, Julien Antoine BÈGUE, Mike CESTOR Botuli, ERICO Constantino da Silva, Djiman KOUKOU, David Beniamin LAZAR, Azdren LLULLAKU, Andrei TRUSESCU, Claudiu BELU-IORDACHE, Denis ALIBEC si rezervele: Mihai Ionuț BUTEAN, Florin BEJAN, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Romario Răzvan MOISE, Neluț Stelian ROȘU, Jacques ZOUA Daogari, Dylan BAHAMBOULA.

In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Claudiu PAMFILE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Valentin GHEORGHE si intra Jacques ZOUA Daogari
In minutul 56, schimbare, iese extremă stânga Jordan N'KOLOLO si intra Bogdan Gheorghe RUSU
In minutul 60, FC Hermannstadt - Astra Giurgiu, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Azdren LLULLAKU
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ilja ANTONOV si intra Ștefan Miluță BLĂNARU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de ERICO Constantino da Silva (fundaș central). In minutul 74 al partidei dintre FC Hermannstadt si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 2.
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Paul CURTEAN si intra Bruno CHALKIADAKIS
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Nemanja MIJUSKOVIC
In minutul 87, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Florin BEJAN
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuţ Ciprian BICEANU si intra Neluț Stelian ROȘU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

Claudiu PAMFILE 30’
46’ Valentin V. GHEORGHE