CFR 1907 Cluj - CSM Politehnica Iași - 19.10.2018 English version
Data disputării 19.10.2018 - 21:00
Localitatea Cluj
Arbitru Cătălin Popa (Pitești)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Florin Hîncu (Brașov)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 4000

Meciul din data 19.10.2018 dintre echipele CFR 1907 Cluj si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

CFR 1907 Cluj: Damjan ĐOKOVIĆ, Giedrius ARLAUSKIS, George Marius ȚUCUDEAN, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Andrei Iosif MUREŞAN, Thierry MOUTINHO, Cristian Marian MANEA, Alexandru IONIŢĂ II, Ovidiu Ștefan HOBAN, Emmanuel Juan CULIO, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA si rezervele: Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Billel OMRANI, Ádám LANG, Ciprian Ioan DEAC, Valentin Ionuţ COSTACHE, Mihai Cătălin BORDEIANU, JESÚS Fernández Collado.

FC Politehnica Iași: Ionuț Adrian CIOINAC, Lewis ENOH, Dylan Armando FLORES Knowles, Marius Ovidiu MIHALACHE, Patrick Mihai PETRE, Kamer QAKA, Laurențiu Daniel RUS, Denis RUSU, Moussa SANOH, Andrei Dumitru SIN, Lawson BEKUI si rezervele: Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Narcis Iulian BĂDIC, Marius CHELARU, Alberto COBREA, Pedro Amando Rafael MENDES, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Alexandru Florian ZAHARIA.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Andrei Iosif MUREŞAN (fundaș central). In minutul 19 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Politehnica Iași, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 34, schimbare, iese mijlocaș central Ovidiu Ștefan HOBAN si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Lawson BEKUI si intra Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Moussa SANOH si intra AGUINALDO Policarpo Mendes Veiga
In minutul 67, schimbare, iese extremă dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Ciprian Ioan DEAC
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO
In minutul 82, schimbare, iese extremă stânga Thierry MOUTINHO si intra Billel OMRANI
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Dylan Armando FLORES Knowles si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Giedrius ARLAUSKIS

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.