Data disputării 20.10.2018 - 21:00
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Sebastian Colțescu (Craiova)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 2000

Meciul din data 20.10.2018 dintre echipele Viitorul Constanța si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

Viitorul Constanța: Valentin Alexandru COJOCARU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Vlad Alexandru ACHIM, Bradley DE NOOIJER, Ionuț Daniel VÂNĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Mihai VODUŢ, Amir Adamovich NATKHO, Sebastian MLADEN, Srdjan LUCHIN, Denis DRĂGUȘ si rezervele: Andrei Virgil CIOBANU, Alexandru BUZBUCHI, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN, Alexandru MĂŢAN, Lyes Hafid HOURI, Virgil Eugen GHIȚĂ.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Ousmane Diarassouba VIERA, Florin Bogdan ŞTEFAN, Bryan NOUVIER, Daisuke Caumanday SATO, Ibrahima TANDIA, Gabriel Cristian VAŞVARI, Stefan VELEV, Roland NICZULY, GABRIEL Rodrigues de Moura, Igor JOVANOVIC, Stephan Leonard DRĂGHICI si rezervele: Adrián RUS, Marko SIMONOVSKI, Ionuț URSU, Joseph MENSAH, Aleksandr KARNITSKIY, FEJÉR Bela Csongor.

In minutul 03, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Amir Adamovich NATKHO
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Igor JOVANOVIC (fundaș central). In minutul 07 al partidei dintre Viitorul Constanța si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Srdjan LUCHIN (fundaș central). In minutul 13 al partidei dintre Viitorul Constanța si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Florin Bogdan ŞTEFAN
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Stephan Leonard DRĂGHICI
In minutul 37, schimbare, iese atacant Bryan NOUVIER si intra Aleksandr KARNITSKIY
In minutul 46, schimbare, iese atacant Amir Adamovich NATKHO si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș central Florin Bogdan ŞTEFAN si intra Joseph MENSAH
In minutul 60, schimbare, iese extremă dreapta Mihai VODUŢ si intra Lyes Hafid HOURI
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Joseph MENSAH (rezervă). In minutul 67 al partidei dintre Viitorul Constanța si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 1 - 2.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Vlad Alexandru ACHIM si intra Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Andrei Viorel ARTEAN
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Tudor Cristian BĂLUȚĂ (mijlocaș central). In minutul 82 al partidei dintre Viitorul Constanța si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Denis DRĂGUȘ
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ousmane Diarassouba VIERA
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Stefan VELEV
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Ibrahima TANDIA (mijlocaș stânga). In minutul 86 al partidei dintre Viitorul Constanța si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 2 - 3.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, GABRIEL Rodrigues de Moura
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Lyes Hafid HOURI
In minutul 90, schimbare, iese fundaș stânga Daisuke Caumanday SATO si intra Ionuț URSU
In minutul 93, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Roland NICZULY

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

1 - 1 Srdjan LUCHIN 13’
25’ Florin ȘTEFAN
35’ Stephan DRĂGHICI