Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 21.10.2018 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Botoșani se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Gaz metan Mediaș: Marius Marcel CONSTANTIN, Nasser CHAMED, David CAIADO Dias, Luis AURELIO, Iulian Lucian CRISTEA, YAZALDE Gomes Pinto, Răzvan Alin TRIF, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Boubacar FOFANA, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Valentin Iulian CREȚU si rezervele: Sorin Marian BUȘU, Alexandru BUZIUC, Ricardo Jorge Cecília BATISTA, Roberto ROMEO, Antoni IVANOV, Bradley DIALLO, Mihai Iulian STANCU.

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Diego FABBRINI, Răzvan Constantin OAIDĂ, Hervin ONGENDA, Eduard PAP, Andrei Alexandru PATACHE, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Lossémy KARABOUÉ, Enriko PAPA, Marian TÂRȘĂ, Eduard FLORESCU, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Andrei CHINDRIȘ, Ianos BRÂNZĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de YAZALDE Gomes Pinto (atacant). In minutul 15 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Botoșani, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 24, schimbare, iese atacant YAZALDE Gomes Pinto si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Hervin ONGENDA si intra Enriko PAPA
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 69, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Alexandru PATACHE si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Nasser CHAMED si intra Antoni IVANOV
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihaiță Alexandru ROMAN (atacant). In minutul 73 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Alexandru BUZIUC
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta ELY Ernesto Lopes FERNANDES si intra Roberto ROMEO
In minutul 89, Gaz metan Mediaș - FC Botoșani, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș stânga Diego FABBRINI si intra Lossémy KARABOUÉ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Botoșani.

Alexandru BUZIUC
24’
62’ Hervin ONGENDA
Enriko PAPA
69’ Andrei DUMITRAȘ
69’ Andrei PATACHE
Sebastian CHITOȘCĂ
Nasser CHAMED
Antoni IVANOV
70’
1 - 1 73’ Mihăiță ROMAN II
Alexandru BUZIUC 77’
Roberto ROMEO
86’
1 - 2 89’ penalty Jonathan RODRÍGUEZ
90’ Diego FABBRINI
Lossémy KARABOUÉ
90+2’ Jonathan RODRÍGUEZ