Data disputării 21.10.2018 - 21:00
Stadion Ion Oblemenco
Localitatea Craiova
Arbitru Marcel Bîrsan (București)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Mihai Stancu (București)
Spectatori 30000

Meciul din data 21.10.2018 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 30000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Marius Nicoară (DT Severin).

CS Universitatea Craiova: Matteo FEDELE, Isaac DONKOR, Cristian BĂRBUȚ, Nicuşor Silviu BANCU, Renato KELIĆ, Mirko PIGLIACELLI, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ, Elvir KOLJIĆ si rezervele: TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Andrei BURLACU, Marius Ionuț BRICEAG, Laurențiu POPESCU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Cesar MEZA COLLI, Jovan MARKOVIĆ.

Fotbal Club FCSB: Florin Lucian TĂNASE, Ovidiu Marian POPESCU, Bogdan PLANIĆ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Dennis MAN, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Lucian Ionuț FILIP, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Florinel Teodor COMAN, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Andrei Daniel VLAD, Antonio JAKOLIŠ, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Raul Andrei RUSESCU, Mihai ROMAN I, Olimpiu Vasile MORUȚAN, FILIPE Andrade TEIXEIRA.

In minutul 08, CS Universitatea Craiova - Fotbal Club FCSB, scorul este 0 - 1. Autogol, inscris de Renato KELIĆ
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Lucian TĂNASE
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Matteo FEDELE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian TĂNASE si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 50 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Marius Ionuț BRICEAG
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu Marian POPESCU si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Cesar MEZA COLLI
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Matteo FEDELE (mijlocaș central). In minutul 72 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 1.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra Raul Andrei RUSESCU
In minutul 85, schimbare, iese extremă dreapta Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Andrei BURLACU
In minutul 86, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS. Fotbal Club FCSB va trebui sa trebui sa joace restul de 4 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Romario Sandu BENZAR
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ivan MARTIĆ
In minutul 90+5, schimbare, iese extremă stânga Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

0 - 1 autogol Renato KELIĆ 08’
31’ Florin TĂNASE
Alexandru MATEIU 44’
45+2’ Dragoş NEDELCU
Matteo FEDELE 45+2’
46’ Florin TĂNASE
Olimpiu MORUȚAN
1 - 1 Elvir KOLJIĆ 50’
Marius BRICEAG 57’
60’ Ovidiu POPESCU
FILIPE TEIXEIRA
Cristian BĂRBUȚ
Cesar MEZA COLLI
65’
2 - 1 Matteo FEDELE 72’
76’ Florinel COMAN
Raul RUSESCU
Valentin MIHĂILĂ
Andrei BURLACU
85’
86’ Júnior MORAIS
90+2’ BENZAR Romario