Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 3500

Meciul din data 28.10.2018 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Ousmane Diarassouba VIERA, Daisuke Caumanday SATO, Roland NICZULY, Joseph MENSAH, Aleksandr KARNITSKIY, Igor JOVANOVIC, GABRIEL Rodrigues de Moura, Stephan Leonard DRĂGHICI, Ibrahima TANDIA, Gabriel Cristian VAŞVARI, Stefan VELEV si rezervele: Marko SIMONOVSKI, Florin Bogdan ŞTEFAN, Adrián RUS, Dániel Bálint PROSSER, FEJÉR Bela Csongor, Ionuț URSU, Yasin HAMED.

CFR 1907 Cluj: Cristian Marian MANEA, Giedrius ARLAUSKIS, Mihai Cătălin BORDEIANU, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Ciprian Ioan DEAC, Mate MALEŠ, Andrei Iosif MUREŞAN, Billel OMRANI, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Damjan ĐOKOVIĆ, George Marius ȚUCUDEAN si rezervele: Julio BAPTISTA, JESÚS Fernández Collado, Ádám LANG, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Andrei RADU, Robert Ndip TAMBE.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Billel OMRANI (extremă dreapta). In minutul 14 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Billel OMRANI
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Stephan Leonard DRĂGHICI
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Aleksandr KARNITSKIY
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga Stephan Leonard DRĂGHICI si intra Yasin HAMED
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș defensiv Aleksandr KARNITSKIY si intra Marko SIMONOVSKI
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 65, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mate MALEŠ. CFR 1907 Cluj va trebui sa trebui sa joace restul de 25 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta Joseph MENSAH si intra Florin Bogdan ŞTEFAN
In minutul 75, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Robert Ndip TAMBE
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Florin Bogdan ŞTEFAN (rezervă). In minutul 80 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CFR 1907 Cluj, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Yasin HAMED
In minutul 84, schimbare, iese extremă dreapta Billel OMRANI si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 90+1, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CFR 1907 Cluj, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
In minutul 90+3, schimbare, iese extremă stânga Ciprian Ioan DEAC si intra Julio BAPTISTA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.