0 - 3

CSM Politehnica Iași - CS Universitatea Craiova - 02.11.2018 English version
Data disputării 02.11.2018 - 21:00
Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 02.11.2018 dintre echipele FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

FC Politehnica Iași: Andrei CRISTEA, Ionuț Adrian CIOINAC, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Moussa SANOH, Denis RUSU, Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Dylan Armando FLORES Knowles, Laurențiu Daniel RUS si rezervele: Lewis ENOH, Alberto COBREA, Narcis Iulian BĂDIC, Andrei Dumitru SIN, Patrick Mihai PETRE, Daudet N'DONGALA, Mădălin Licuţă MIHĂESCU.

CS Universitatea Craiova: Elvir KOLJIĆ, Renato KELIĆ, Alexandru CICÂLDĂU, Ivan MARTIĆ, Alexandru MATEIU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Mirko PIGLIACELLI, Isaac DONKOR, Cristian BĂRBUȚ, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Matteo FEDELE, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Cesar MEZA COLLI, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Laurențiu POPESCU, Andrei BURLACU, Marius Ionuț BRICEAG.

In minutul 10, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Laurențiu Daniel RUS. FC Politehnica Iași va trebui sa trebui sa joace restul de 80 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 17, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Matteo FEDELE
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Dylan Armando FLORES Knowles si intra Narcis Iulian BĂDIC
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru MATEIU (mijlocaș defensiv). In minutul 47 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (mijlocaș central). In minutul 53 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, scorul devine 0 - 2.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Lewis ENOH
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 69 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, scorul devine 0 - 3.
In minutul 73, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Daudet N'DONGALA
In minutul 73, schimbare, iese atacant Elvir KOLJIĆ si intra Nuno Miguel Monteiro ROCHA
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Cesar MEZA COLLI
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Adrian CIOINAC

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Laurențiu RUS 10’
17’ Valentin MIHĂILĂ
Matteo FEDELE
24’ Nicuşor BANCU
40’ Alexandru MITRIȚĂ
Dylan FLORES
Narcis BĂDIC
46’
0 - 1 47’ Alexandru MATEIU
0 - 2 53’ Alexandru MITRIȚĂ
PLATINI
Lewis ENOH
58’
0 - 3 69’ Elvir KOLJIĆ
Andrei CRISTEA
Daudet N'DONGALA
73’
73’ Elvir KOLJIĆ
NUNO ROCHA
Kamer QAKA 80’
82’ Alexandru MITRIȚĂ