Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 4130

Meciul din data 04.11.2018 dintre echipele Dunărea Călărași si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Călărași pe stadionul Ion Comșa. in fata a 4130 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

Dunărea Călărași: Cătălin George STRATON, Silviu Gabriel PANĂ, Alexandru MUNTEANU, Gaston Xavier MENDY, Georgian HONCIU, Filip GLIGOROV, Alin DOBROSAVLEVICI, Nicolae CARNAT, Stelian Nicolae CUCU, Alin Ioan ȘERONI, WALACE da Silva si rezervele: Hamidou KEYTA, Gabriel Bogdan SIMION, Valentin Dumitru MUNTEANU, Mediop NDIAYE, Cezar Andrei LUNGU, Denis ISPAS, Alexandru BOURCEANU.

Viitorul Constanța: Sebastian MLADEN, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Ionuț Daniel VÂNĂ, Lyes Hafid HOURI, Ianis HAGI, Denis DRĂGUȘ, Bradley DE NOOIJER, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN, Valentin Alexandru COJOCARU si rezervele: Vlad Alexandru ACHIM, Alexandru MĂŢAN, Mihai VODUŢ, Srdjan LUCHIN, Andrei Virgil CIOBANU, Carlo CASAP, Alexandru BUZBUCHI.

In minutul 22, schimbare, iese mijlocaș dreapta Silviu Gabriel PANĂ si intra Alexandru BOURCEANU
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Alin Ioan ȘERONI
In minutul 43, schimbare, iese fundaș central Alin Ioan ȘERONI si intra Denis ISPAS
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Denis DRĂGUȘ
In minutul 58, schimbare, iese extremă stânga Lyes Hafid HOURI si intra Mihai VODUŢ
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Mihai VODUŢ
In minutul 73, schimbare, iese extremă dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Mediop NDIAYE
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Denis ISPAS
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Tudor Cristian BĂLUȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Denis DRĂGUȘ (atacant). In minutul 88 al partidei dintre Dunărea Călărași si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 89, schimbare, iese extremă dreapta Ianis HAGI si intra Srdjan LUCHIN
In minutul 89, schimbare, iese rezervă Vlad Alexandru ACHIM si intra Radu Ștefăniță BOBOC
In minutul 89, schimbare, iese fundaș dreapta Radu Ștefăniță BOBOC si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Alin DOBROSAVLEVICI
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sebastian MLADEN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

Alexandru BOURCEANU
22’
Alin ȘERONI 41’
Alin ȘERONI
Denis ISPAS
43’
45’ Denis DRĂGUȘ
58’ Lyes HOURI
Mihai VODUŢ
66’ Mihai VODUŢ
Alexandru MUNTEANU
Mediop NDIAYE
73’
Denis ISPAS 81’
84’ Tudor BĂLUȚĂ
0 - 1 88’ Denis DRĂGUȘ
89’ Ianis HAGI
Srdjan LUCHIN
89’ Vlad ACHIM
Radu BOBOC
89’ Radu BOBOC
Vlad ACHIM
Alin DOBROSAVLEVICI 90+2’
90+2’ Sebastian MLADEN