Arbitri asistenţi Daniel Hulubei (Vaslui), Imre-Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 200

Meciul din data 10.11.2018 dintre echipele Astra Giurgiu si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Hulubei (Vaslui), Imre-Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

Astra Giurgiu: Filip MRZLJAK, Ionuţ Ciprian BICEANU, David Beniamin LAZAR, Valentin GHEORGHE, Mike CESTOR Botuli, Julien Antoine BÈGUE, Claudiu BELU-IORDACHE, Florin BEJAN, Denis ALIBEC, Risto RADUNOVIĆ, Neluț Stelian ROȘU si rezervele: Jacques ZOUA Daogari, Romario Răzvan MOISE, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Radu CRIŞAN, Laurențiu Cosmin BUȘ, Mihai Ionuț BUTEAN, Dylan BAHAMBOULA.

FC Politehnica Iași: Adriàn GALLEGO Arias, Andrei CRISTEA, Dylan Armando FLORES Knowles, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Patrick Mihai PETRE, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Kamer QAKA, Denis RUSU, Moussa SANOH, Andrei Dumitru SIN si rezervele: Lawson BEKUI, Narcis Iulian BĂDIC, Marius CHELARU, Alberto COBREA, Lewis ENOH, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Alexandru Florian ZAHARIA.

In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Dumitru SIN
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Neluț Stelian ROȘU
In minutul 41, jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Dumitru SIN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Politehnica Iași ramane din minutul 41 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Valentin GHEORGHE (mijlocaș stânga). In minutul 43 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Politehnica Iași, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Patrick Mihai PETRE si intra Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Julien Antoine BÈGUE
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valentin GHEORGHE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Luís Carlos Almada Soares PLATINI (mijlocaș central). In minutul 51 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș central Neluț Stelian ROȘU si intra Jacques ZOUA Daogari
In minutul 59, Astra Giurgiu - FC Politehnica Iași, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA
In minutul 62, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Lewis ENOH
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Dylan Armando FLORES Knowles si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 77, schimbare, iese fundaș dreapta Claudiu BELU-IORDACHE si intra Dylan BAHAMBOULA
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filip MRZLJAK si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin BEJAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.