Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 2500

Meciul din data 24.11.2018 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Marius Nicoară (DT Severin).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: FEJÉR Bela Csongor, Florin Bogdan ŞTEFAN, Ousmane Diarassouba VIERA, Stefan VELEV, Gabriel Cristian VAŞVARI, Ibrahima TANDIA, Adrián RUS, Bryan NOUVIER, Aleksandr KARNITSKIY, Igor JOVANOVIC, Stephan Leonard DRĂGHICI si rezervele: Ionuț URSU, Marko SIMONOVSKI, Roland NICZULY, Joseph MENSAH, Yasin HAMED, Attila László HADNAGY, Dániel Bálint PROSSER.

Astra Giurgiu: Valentin GHEORGHE, Florin BEJAN, Claudiu BELU-IORDACHE, Ionuţ Ciprian BICEANU, Julien Antoine BÈGUE, Mike CESTOR Botuli, Denis ALIBEC, David Beniamin LAZAR, Filip MRZLJAK, Risto RADUNOVIĆ, Neluț Stelian ROȘU si rezervele: Mihai Ionuț BUTEAN, Laurențiu Cosmin BUȘ, Radu CRIŞAN, Djiman KOUKOU, Azdren LLULLAKU, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Romario Răzvan MOISE.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Stephan Leonard DRĂGHICI
In minutul 36, schimbare, iese mijlocaș stânga Stephan Leonard DRĂGHICI si intra Yasin HAMED
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Aleksandr KARNITSKIY si intra Marko SIMONOVSKI
In minutul 59, schimbare, iese extremă dreapta Julien Antoine BÈGUE si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta Valentin GHEORGHE si intra Mihai Ionuț BUTEAN
In minutul 77, schimbare, iese rezervă Yasin HAMED si intra Joseph MENSAH
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Ibrahima TANDIA (atacant). In minutul 78 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Astra Giurgiu, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 83, schimbare, iese extremă stânga Neluț Stelian ROȘU si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Igor JOVANOVIC (fundaș central). In minutul 90+1 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

Yasin HAMED
36’
Aleksandr KARNITSKIY
Marko SIMONOVSKI
46’
59’ Julien BÈGUE
Azdren LLULLAKU
Gabriel VAȘVARI 69’
71’ Claudiu BELU-IORDACHE
74’ Valentin V. GHEORGHE