Data disputării 25.11.2018 - 13:30
Stadion Ion Comșa
Localitatea Călărași
Arbitru Adrian Viorel Cojocaru (Galați)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Adrian Radu Ghinguleac (București)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Mihai Stancu (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 25.11.2018 dintre echipele Dunărea Călărași si FC Hermannstadt se disputa in localitatea Călărași pe stadionul Ion Comșa. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Adrian Radu Ghinguleac (București).

Dunărea Călărași: Georgian HONCIU, Cătălin George STRATON, Gaston Xavier MENDY, Mediop NDIAYE, Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA, Filip GLIGOROV, Alin DOBROSAVLEVICI, Nicolae CARNAT, Alexandru BOURCEANU, Valentin Marius ALEXANDRU, WALACE da Silva si rezervele: Gabriel Bogdan SIMION, Cristian Nicuşor PUȘCAŞ, Valentin Dumitru MUNTEANU, Cezar Andrei LUNGU, Hamidou KEYTA, Stelian Nicolae CUCU, Alin Ioan ȘERONI.

FC Hermannstadt: Ionuț STOICA, Daniel Vasile TĂTAR, Juvhel Hama TSOUMOU, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Cătălin PÂRVULESCU, Lucian Mihai DUMITRIU, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Alexandru Adrian DANDEA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Vives Gabriel COMPANY, Ștefan Miluță BLĂNARU si rezervele: Florin Dorin ACSINTE, Bogdan Gheorghe RUSU, Nemanja MIJUSKOVIC, Toma NIGA, Besart ABDURAHIMI, Andrei Mihai HERGHELIGIU.

In minutul 23, schimbare, iese portar Cătălin George STRATON si intra Cezar Andrei LUNGU
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Cătălin PÂRVULESCU
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Gaston Xavier MENDY
In minutul 40, schimbare, iese mijlocaș dreapta Tiberiu Andrei SEREDIUC si intra Besart ABDURAHIMI
In minutul 45+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Alin DOBROSAVLEVICI
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș dreapta Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA si intra Stelian Nicolae CUCU
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Răzvan Ionuţ DÂLBEA
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Răzvan Ionuţ DÂLBEA si intra Nemanja MIJUSKOVIC
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Lucian Mihai DUMITRIU
In minutul 75, schimbare, iese extremă dreapta Valentin Marius ALEXANDRU si intra Hamidou KEYTA
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Stelian Nicolae CUCU
In minutul 86, schimbare, iese atacant Ștefan Miluță BLĂNARU si intra Bogdan Gheorghe RUSU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Lucian Mihai DUMITRIU (mijlocaș stânga). In minutul 90+4 al partidei dintre Dunărea Călărași si FC Hermannstadt, FC Hermannstadt deschide scorul: 0 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Hermannstadt.

Cezar LUNGU
23’
30’ Cătălin PÂRVULESCU
Gaston MENDY 31’
40’ Tiberiu SEREDIUC