Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 300

Meciul din data 25.11.2018 dintre echipele FC Voluntari si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Daniel Hulubei (Vaslui).

FC Voluntari: Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Geoffrey MALFLEURY, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Ion GHEORGHE, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Ionuț BALAUR, Igor ARMAŞ, Alexandru TUDORIE, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Alexandru Nicolae VLAD si rezervele: Gabriel Mihai DEAC, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Răzvan Gabriel PETRARIU, Nathan KABASELE, Richard GADZE, Alexandru Teofil CIUCUR, Ivan ZGRABLIĆ.

Viitorul Constanța: Srdjan LUCHIN, Ionuț Daniel VÂNĂ, Valentin Alexandru COJOCARU, Sebastian MLADEN, Mailson Duarte Lopes, Ianis HAGI, Lyes Hafid HOURI, Denis DRĂGUȘ, Bradley DE NOOIJER, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Alexandru MĂŢAN, Mihai VODUŢ, Virgil Eugen GHIȚĂ, Andrei Virgil CIOBANU, Radu Ștefăniță BOBOC, Alexandru BUZBUCHI, Vlad Alexandru ACHIM.

In minutul 15, schimbare, iese mijlocaș defensiv Aissa Bilal LAÏDOUNI si intra Gabriel Mihai DEAC
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Sebastian MLADEN (fundaș central). In minutul 21 al partidei dintre FC Voluntari si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sebastian MLADEN
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 57, schimbare, iese extremă stânga Lyes Hafid HOURI si intra Mihai VODUŢ
In minutul 58, schimbare, iese fundaș dreapta Mailson Duarte Lopes si intra Virgil Eugen GHIȚĂ
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Geoffrey MALFLEURY si intra Richard GADZE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru TUDORIE (atacant). In minutul 66 al partidei dintre FC Voluntari si Viitorul Constanța, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 69, schimbare, iese atacant Denis DRĂGUȘ si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Tudor Cristian BĂLUȚĂ
In minutul 73, jucatorul echipei Viitorul Constanța, Tudor Cristian BĂLUȚĂ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Viitorul Constanța ramane din minutul 73 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Virgil Eugen GHIȚĂ (rezervă). In minutul 84 al partidei dintre FC Voluntari si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 2.
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ion GHEORGHE si intra Alexandru Teofil CIUCUR

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

Gabriel Mihai DEAC
15’
0 - 1 21’ Sebastian MLADEN
28’ Sebastian MLADEN