Data disputării 23.11.2018 - 20:30
Stadion Dinamo
Localitatea București
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 1220

Meciul din data 23.11.2018 dintre echipele Dinamo București si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 1220 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

Dinamo București: Giorgos KATSIKAS, Diogo Ferreira SALOMÃO, Mihai Cristian POPESCU, Daniel Iliuță POPA, Jaime Manuel PENEDO Cano, Robert Marian MOLDOVEANU, Sergiu Cătălin HANCA, Armando COOPER, Rachid AÏT-ATMANE, Deian Cristian SORESCU, Sergiu Cristian POPOVICI si rezervele: Vlad Ionuț MUŢIU, Vlad Alexandru OLTEANU, Mattia MONTINI, Ricardo Florin GRIGORE, Tomislav GOMELT, Denis CIOBOTARIU, Simon Terwase ZENKE.

Gaz metan Mediaș: Răzvan Neculaie PLEȘCA, Andre MICAEL Pereira, Darius Dumitru OLARU, Antoni IVANOV, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Boubacar FOFANA, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Valentin Iulian CREȚU, Marius Marcel CONSTANTIN, Sorin Marian BUȘU, Luis AURELIO si rezervele: Mihai Iulian STANCU, Răzvan Alin TRIF, Roberto ROMEO, Bradley DIALLO, Nasser CHAMED, Alexandru BUZIUC, Andrei David CRISTEA.

In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Rachid AÏT-ATMANE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Robert Marian MOLDOVEANU si intra Mattia MONTINI
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mihai Cristian POPESCU
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Simon Terwase ZENKE
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga ELY Ernesto Lopes FERNANDES si intra Nasser CHAMED
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Darius Dumitru OLARU si intra Răzvan Alin TRIF
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Răzvan Alin TRIF (rezervă). In minutul 77 al partidei dintre Dinamo București si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Antoni IVANOV si intra Roberto ROMEO
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Diogo Ferreira SALOMÃO
In minutul 87, jucatorul echipei Dinamo București, Mihai Cristian POPESCU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Dinamo București ramane din minutul 87 in 10 jucatori.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Boubacar FOFANA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Diogo Ferreira SALOMÃO (mijlocaș stânga). In minutul 90+3 al partidei dintre Dinamo București si Gaz metan Mediaș, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Carlos Manuel dos Santos FORTES

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.