1 - 2

CSM Politehnica Iași - Fotbal Club FCSB - 25.11.2018 English version
Data disputării 25.11.2018 - 20:30
Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 4000

Meciul din data 25.11.2018 dintre echipele FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

FC Politehnica Iași: Ionuț Adrian CIOINAC, Narcis Iulian BĂDIC, Andrei CRISTEA, Moussa SANOH, Denis RUSU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Adriàn GALLEGO Arias, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Dylan Armando FLORES Knowles, Luís Carlos Almada Soares PLATINI si rezervele: Marius CHELARU, Gabriel BOSOI, Lawson BEKUI, Alexandru Florian ZAHARIA, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Patrick Mihai PETRE, Alberto COBREA.

Fotbal Club FCSB: FILIPE Andrade TEIXEIRA, Dennis MAN, Florinel Teodor COMAN, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Mihai ROMAN I, Raul Andrei RUSESCU, Alexandru Constantin STAN, Florin Lucian TĂNASE, Lucian Ionuț FILIP, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Mihai Alexandru BĂLAȘA si rezervele: Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Marko MOMČILOVIĆ, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Andrei Daniel VLAD, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Daniel BENZAR.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Narcis Iulian BĂDIC si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 46, schimbare, iese atacant Raul Andrei RUSESCU si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Dylan Armando FLORES Knowles (mijlocaș central). In minutul 53 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (mijlocaș dreapta). In minutul 61 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
In minutul 77, FC Politehnica Iași - Fotbal Club FCSB, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Dylan Armando FLORES Knowles si intra Lawson BEKUI
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuţ Constantin PANŢÂRU si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș defensiv FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Daniel BENZAR
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

RUSESCU
16’ FILIPE TEIXEIRA
Narcis BĂDIC 28’
Narcis BĂDIC
Alexandru Florian ZAHARIA
46’
46’ Raul RUSESCU
Olimpiu MORUȚAN
1 - 0 Dylan FLORES 53’
1 - 1 61’ Dennis MAN
69’ Florinel COMAN
Júnior MORAIS
Andrei CRISTEA 71’
1 - 2 77’ penalty Florin TĂNASE
Dylan FLORES
Lawson BEKUI
78’
Ionuţ PANŢÂRU
Patrick PETRE
81’
83’ FILIPE TEIXEIRA
Daniel BENZAR
90+1’ Cristian BĂLGRĂDEAN