Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Mihai Stancu (București)
Spectatori 200

Meciul din data 09.12.2018 dintre echipele Astra Giurgiu si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Dima (București) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Alexandru Cerei (Cluj).

Astra Giurgiu: Denis ALIBEC, Mike CESTOR Botuli, Julien Antoine BÈGUE, Mihai Ionuț BUTEAN, Ionuţ Ciprian BICEANU, Claudiu BELU-IORDACHE, Florin BEJAN, Djiman KOUKOU, Risto RADUNOVIĆ, David Beniamin LAZAR, Jacques ZOUA Daogari si rezervele: Radu CRIŞAN, Laurențiu Cosmin BUȘ, Neluț Stelian ROȘU, Romario Răzvan MOISE, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Azdren LLULLAKU, Valentin GHEORGHE.

Concordia Chiajna: Octavian Ronaldo DEACONU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Petre Daniel IVANOVICI, Mihai Daniel LECA, Gabriel Eugen MATEI, Andrei PREPELIȚĂ, Nicolás Martín GOROBSOV, Alessandro CAPARCO, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Paul Ștefan BATIN, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Ghislain GUESSAN, Simon Moise MĂZĂRACHE, NIVALDO Alves Freitas Santos, Marian CRISTESCU, Alexandru COSTACHE, Dan Mihai BUCȘĂ.

In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Mihai Daniel LECA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Djiman KOUKOU si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Julien Antoine BÈGUE (extremă dreapta). In minutul 49 al partidei dintre Astra Giurgiu si Concordia Chiajna, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuţ Ciprian BICEANU si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Simon Moise MĂZĂRACHE
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Mihai Daniel LECA (fundaș central). In minutul 73 al partidei dintre Astra Giurgiu si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 76, Astra Giurgiu - Concordia Chiajna, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC
In minutul 79, schimbare, iese extremă dreapta Julien Antoine BÈGUE si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicolás Martín GOROBSOV si intra Marian CRISTESCU
In minutul 84, schimbare, iese atacant Paul Ștefan BATIN si intra Ghislain GUESSAN
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Azdren LLULLAKU (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre Astra Giurgiu si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 1.
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

BATIN
37’ Mihai LECA
Djiman Waidi KOUKOU
Laurențiu BUȘ
46’
1 - 0 Julien BÈGUE 49’
56’ Petre IVANOVICI
Ionuţ BICEANU
Neluț ROȘU
62’
73’ Răzvan GRĂDINARU
Simon MĂZĂRACHE
1 - 1 73’ Mihai LECA
2 - 1 penalty Denis ALIBEC 76’
Julien BÈGUE
Azdren LLULLAKU
79’
81’ Nicolás GOROBSOV