Arbitri asistenţi Marius Badea (Rm Vâlcea), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Imilian Șerbănică (București)
Spectatori 6000

Meciul din data 10.12.2018 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Voluntari se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 6000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Badea (Rm Vâlcea), Stelian Slabu (Brașov).

CS Universitatea Craiova: TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Isaac DONKOR, Alexandru CICÂLDĂU, Nicuşor Silviu BANCU, Elvir KOLJIĆ, Mirko PIGLIACELLI, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Cesar MEZA COLLI, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ si rezervele: Matteo FEDELE, Cristian BĂRBUȚ, Andrei BURLACU, Marius Ionuț BRICEAG, Laurențiu POPESCU, Renato KELIĆ, Nuno Miguel Monteiro ROCHA.

FC Voluntari: Aissa Bilal LAÏDOUNI, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Alexandru TUDORIE, Alexandru Nicolae VLAD, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Ionuț BALAUR, Igor ARMAŞ, Richard GADZE, Ion GHEORGHE si rezervele: Nathan KABASELE, Gabriel Cristian IANCU, Răzvan Gabriel PETRARIU, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Gabriel Mihai DEAC, Robert George HODOROGEA.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Aissa Bilal LAÏDOUNI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Richard GADZE (mijlocaș central). In minutul 11 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 25 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Voluntari, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 45+2, CS Universitatea Craiova - FC Voluntari, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 45+2, schimbare, iese atacant Elvir KOLJIĆ si intra Nuno Miguel Monteiro ROCHA
In minutul 54, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Nathan KABASELE
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Matteo FEDELE
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Richard GADZE si intra Gabriel Cristian IANCU
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Gabriel Cristian IANCU
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cesar MEZA COLLI si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 89, jucatorul echipei FC Voluntari, Aissa Bilal LAÏDOUNI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Voluntari ramane din minutul 89 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nuno Miguel Monteiro ROCHA (rezervă). In minutul 90+1 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Voluntari, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

TUDORIE
07’ Aissa Bilal LAÏDOUNI
0 - 1 11’ Richard GADZE
1 - 1 Elvir KOLJIĆ 25’
33’ Alexandru RĂUŢĂ
Alexandru MITRIȚĂ 40’
2 - 1 penalty Alexandru MITRIȚĂ 45+2’
Elvir KOLJIĆ
NUNO ROCHA
45+2’
54’ Alexandru TUDORIE
Nathan KABASELE
70’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Gabriel Mihai DEAC
Valentin MIHĂILĂ
Matteo FEDELE
74’
77’ Richard GADZE
Gabriel Cristian IANCU
81’ Gabriel Cristian IANCU
Cesar MEZA COLLI
Cristian BĂRBUȚ
84’
89’ Aissa Bilal LAÏDOUNI
3 - 1 NUNO ROCHA 90+1’