Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 150

Meciul din data 08.12.2018 dintre echipele FC Hermannstadt si Dinamo București se disputa in localitatea Tîrgu Mureș pe stadionul Transil. in fata a 150 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

FC Hermannstadt: Ștefan Miluță BLĂNARU, Vives Gabriel COMPANY, Petrișor Ionuț PETRESCU, Daniel Vasile TĂTAR, Juvhel Hama TSOUMOU, Ionuț STOICA, Cătălin PÂRVULESCU, Nemanja MIJUSKOVIC, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Lucian Mihai DUMITRIU, Cătălin Vasile CĂBUZ si rezervele: Ilja ANTONOV, Florin Dorin ACSINTE, Bogdan Gheorghe RUSU, Claudiu PAMFILE, Toma NIGA, Jordan N'KOLOLO, Andrei Mihai HERGHELIGIU.

Dinamo București: Armando COOPER, Ricardo Florin GRIGORE, Sergiu Cătălin HANCA, Mattia MONTINI, Vlad Ionuț MUŢIU, Mihai Cristian POPESCU, Sergiu Cristian POPOVICI, Diogo Ferreira SALOMÃO, Deian Cristian SORESCU, Simon Terwase ZENKE, Rachid AÏT-ATMANE si rezervele: Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Vlad Alexandru OLTEANU, Ivan PEŠIĆ, Daniel Iliuță POPA, Denis CIOBOTARIU, Mircea Ionuț AXENTE.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Sergiu Cătălin HANCA (mijlocaș dreapta). In minutul 09 al partidei dintre FC Hermannstadt si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 16, schimbare, iese fundaș central Cătălin PÂRVULESCU si intra Claudiu PAMFILE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Petrișor Ionuț PETRESCU (mijlocaș dreapta). In minutul 32 al partidei dintre FC Hermannstadt si Dinamo București, FC Hermannstadt reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Simon Terwase ZENKE si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 63, schimbare, iese atacant Ștefan Miluță BLĂNARU si intra Ilja ANTONOV
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Daniel Iliuță POPA
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Petrișor Ionuț PETRESCU si intra Jordan N'KOLOLO
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Mihai Alexandru NEICUȚESCU
In minutul 83, schimbare, iese atacant Mattia MONTINI si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Rachid AÏT-ATMANE

Claudiu PAMFILE
16’
1 - 1 Petrișor PETRESCU 32’
56’ Simon ZENKE
Daniel POPA
Ștefan BLĂNARU
Ilja ANTONOV
63’
63’ Daniel POPA
Petrișor PETRESCU
Jordan N'KOLOLO
75’
80’ Sergiu HANCA
Mihai NEICUȚESCU
83’ Mattia MONTINI
Mircea AXENTE
90’ Rachid AIT-ATMANE