Data disputării 09.12.2018 - 14:00
Stadion Emil Alexandrescu
Localitatea Iași
Arbitru George Rădulescu (București)
Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 1500

Meciul din data 09.12.2018 dintre echipele FC Politehnica Iași si Dunărea Călărași se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

FC Politehnica Iași: Marius Ovidiu MIHALACHE, Adriàn GALLEGO Arias, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Ionuț Adrian CIOINAC, Lawson BEKUI, Patrick Mihai PETRE, Andrei Dumitru SIN, Moussa SANOH, Denis RUSU, Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI si rezervele: Gabriel BOSOI, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Lewis ENOH, Vlad Andrei DANALE, Alberto COBREA, Alexandru Florian ZAHARIA, Ionuţ Constantin PANŢÂRU.

Dunărea Călărași: Gaston Xavier MENDY, Alexandru MUNTEANU, Ionuț Eugen ȚENEA, Alin Ioan ȘERONI, Valentin Dumitru MUNTEANU, Cezar Andrei LUNGU, Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA, Alin DOBROSAVLEVICI, Stelian Nicolae CUCU, Sacha CLÉMENCE, Alexandru BOURCEANU si rezervele: Silviu Gabriel PANĂ, Gabriel Bogdan SIMION, Aymen SOUDA, WALACE da Silva, Mediop NDIAYE, Georgian HONCIU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Luís Carlos Almada Soares PLATINI (mijlocaș dreapta). In minutul 33 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Dunărea Călărași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA si intra Georgian HONCIU
In minutul 46, schimbare, iese atacant Sacha CLÉMENCE si intra Mediop NDIAYE
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Moussa SANOH
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Patrick Mihai PETRE si intra Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru BOURCEANU si intra Aymen SOUDA
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Moussa SANOH si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Gabriel BOSOI
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuţ Constantin PANŢÂRU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

1 - 0 PLATINI 33’
46’ Baudoin KANDA
Georgian HONCIU
46’ Sacha CLÉMENCE
Mediop NDIAYE
Moussa SANOH 48’
Patrick PETRE
Ionuţ PANŢÂRU
68’
69’ Alexandru BOURCEANU