Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 2000

Meciul din data 08.12.2018 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Daniel Mitruți (Craiova).

CFR 1907 Cluj: George Marius ȚUCUDEAN, Andrei Iosif MUREŞAN, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Giedrius ARLAUSKIS, Mihai Cătălin BORDEIANU, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Thierry MOUTINHO, Cristian Marian MANEA, Emmanuel Juan CULIO, Ciprian Ioan DEAC, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si rezervele: Billel OMRANI, Ionuț Andrei PETELEU, Ádám LANG, JESÚS Fernández Collado, Alexandru IONIŢĂ II, Valentin Ionuţ COSTACHE, Claudiu Adrian Mihai PETRILA.

Gaz metan Mediaș: Răzvan Alin TRIF, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Darius Dumitru OLARU, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Antoni IVANOV, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Boubacar FOFANA, Bradley DIALLO, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Luis AURELIO si rezervele: YAZALDE Gomes Pinto, Sorin Marian BUȘU, Roberto ROMEO, Andrei David CRISTEA, Nasser CHAMED, Alexandru BUZIUC.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de ELY Ernesto Lopes FERNANDES (mijlocaș stânga). In minutul 12 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Antoni IVANOV (mijlocaș central). In minutul 31 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș, scorul devine 0 - 2.
In minutul 32, schimbare, iese mijlocaș dreapta Thierry MOUTINHO si intra Billel OMRANI
In minutul 41, schimbare, iese mijlocaș dreapta Darius Dumitru OLARU si intra Nasser CHAMED
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Billel OMRANI (rezervă). In minutul 43 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș, scorul devine 1 - 2.
In minutul 44, schimbare, iese extremă dreapta Ciprian Ioan DEAC si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 46, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Claudiu Adrian Mihai PETRILA
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Răzvan Alin TRIF
In minutul 64, jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Răzvan Alin TRIF a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Gaz metan Mediaș ramane din minutul 64 in 10 jucatori.
In minutul 67, schimbare, iese atacant Carlos Manuel dos Santos FORTES si intra Roberto ROMEO
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Antoni IVANOV si intra YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Billel OMRANI (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Luis AURELIO

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Billel OMRANI
32’
41’ Darius OLARU
Nasser CHAMED
1 - 2 Billel OMRANI 43’
Ciprian DEAC
Alexandru IONIȚĂ II
44’
George ȚUCUDEAN
Claudiu PETRILA
46’
Emmanuel CULIO 57’
62’ Răzvan Alin TRIF
64’ Răzvan Alin TRIF