Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 2000

Meciul din data 10.12.2018 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Botoșani se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Valentin Avram (București).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Daisuke Caumanday SATO, Florin Bogdan ŞTEFAN, Adrián RUS, Bryan NOUVIER, Igor JOVANOVIC, GABRIEL Rodrigues de Moura, FEJÉR Bela Csongor, Ibrahima TANDIA, Gabriel Cristian VAŞVARI, Stefan VELEV, Ousmane Diarassouba VIERA si rezervele: Marko SIMONOVSKI, Roland NICZULY, Joseph MENSAH, Aleksandr KARNITSKIY, Yasin HAMED, Stephan Leonard DRĂGHICI, Attila László HADNAGY.

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Diego FABBRINI, Martin FRAISL, Lóránd Levente FÜLÖP, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Lossémy KARABOUÉ, Hervin ONGENDA, Andrei Alexandru PATACHE, Aristidis SOILEDIS, Nikola TRUJIĆ, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Andrei CHINDRIȘ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Eduard PAP, Enriko PAPA, Mihaiță Alexandru ROMAN, Marian TÂRȘĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (mijlocaș dreapta). In minutul 33 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Adrián RUS si intra Marko SIMONOVSKI
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Diego FABBRINI si intra Enriko PAPA
In minutul 61, schimbare, iese fundaș stânga Daisuke Caumanday SATO si intra Joseph MENSAH
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ibrahima TANDIA
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Martin FRAISL
In minutul 73, schimbare, iese atacant Nikola TRUJIĆ si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Bryan NOUVIER
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bryan NOUVIER si intra Yasin HAMED
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Hervin ONGENDA si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Aristidis SOILEDIS

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Marko SIMONOVSKI
46’
54’ Lóránd FÜLÖP
60’ Diego FABBRINI
Enriko PAPA
Daisuke SATO
Joseph MENSAH
61’
Ibrahima TANDIA 65’
70’ Martin FRAISL
73’ Nikola TRUJIĆ
Mihăiță ROMAN II
74’ George MIRON
Bryan NOUVIER 79’
Bryan NOUVIER
Yasin HAMED
81’
81’ Hervin ONGENDA
Sebastian CHITOȘCĂ
90+2’ Aristidis SOILEDIS