Data disputării 10.12.2018 - 20:00
Stadion Nicolae Dobrin
Localitatea Pitești
Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 5000

Meciul din data 10.12.2018 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 5000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Marius Nicoară (DT Severin).

Fotbal Club FCSB: Mihai Alexandru BĂLAȘA, Romario Sandu BENZAR, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Florinel Teodor COMAN, Lucian Ionuț FILIP, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Dennis MAN, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Bogdan PLANIĆ, Florin Lucian TĂNASE, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS si rezervele: Antonio JAKOLIŠ, Mihai ROMAN I, Raul Andrei RUSESCU, Andrei Daniel VLAD.

Viitorul Constanța: Ianis HAGI, Radu Ștefăniță BOBOC, Valentin Alexandru COJOCARU, Bradley DE NOOIJER, Denis DRĂGUȘ, Virgil Eugen GHIȚĂ, Sebastian MLADEN, Mihai VODUŢ, Ionuț Daniel VÂNĂ, Vlad Alexandru ACHIM, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Carlo CASAP, Andrei Virgil CIOBANU, Lyes Hafid HOURI, Paul Alexandru IACOB, Srdjan LUCHIN, Alexandru MĂŢAN.

In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dragoş Ionuţ NEDELCU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș central). In minutul 41 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Mihai ROMAN I
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Denis DRĂGUȘ si intra Paul Alexandru IACOB
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Lucian TĂNASE
In minutul 65, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Raul Andrei RUSESCU
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Virgil Eugen GHIȚĂ
In minutul 71, schimbare, iese atacant Mihai VODUŢ si intra Lyes Hafid HOURI
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Lucian Ionuț FILIP (mijlocaș defensiv). In minutul 76 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 0.
In minutul 77, schimbare, iese fundaș dreapta Radu Ștefăniță BOBOC si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dennis MAN si intra Antonio JAKOLIŠ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.